Google+

A pierdut lupta cu boala. Interpretul Mircea Gutu A MURIT in urma unei boli incurabile

A pierdut lupta cu boala. Interpretul Mircea Gutu A MURIT in urma unei boli incurabile
Embed:

A decedat interpretul si compozitorul Mircea Gutu. Artistul, care suferea de cancer la pancreas, s-a stins noaptea trecuta pe patul de spital. Cu doar doua zile inainte el iesise pe scena la un concert de caritate organizat de colegii sai pentru a-l sustine. Atunci Mircea Gutu spunea ca isi doreste un spectacol solo.


Pe 13 martie, Mircea Gutu a iesit pentru ultima data pe scena alaturi de zeci de artisti, care au sustinut un concert de caritate pentru el. Slabit de boala acesta a ajuns pe scena cu greu. Nu a cantat, ci a spus poezii.


Mircea Gutu urma sa implineasca 50 de ani in luna mai. Vara trecuta acesta a fost diagnosticat cu cancer la pancreas. De la 115 kilograme a ajuns sa cantareasca 73 de kilograme.

 

Artistul a activat in showbizz mai bine de doua decenii. El a scris melodii pentru interpreti ca Olga Ciolacu si fratii Corduneanu. In studioul sau au inregistrat piese majoritatea artistilor, care acum ii deplang moartea.


Alexandru Vdovicenco i-a fost cel mai bun prieten si a fost alaturi de el pana in ultima zi. El spune ca artistul era optimist, iar cel mai mare vis al sau era un concert jubiliar.


Mircea Gutu va fi petrecut pe ultimul drum, duminica, la Cimitirul Central. Sicriul cu trupul neinsufletit al artistului a fost depus in aceasta seara la biserica Sfintii Trei Ierarhi.

 


Sursa: PRO TV
Citeste mai multe despre: mircea gutu, cancer, parintii,

stiri pe acelasi subiect:

vezi mai multe stiri din Social

Comentarii

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe www.protv.md acele mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.
Nume:
Mesaj:
  • svetlana (15.03.2013 10:13)
    dumnezeu să-l odihnească, fii ţărîna uşoară
  • Vladimir (15.03.2013 10:15)
    Dumnezeu să-l odihnească în pace.....
  • de Andrei (15.03.2013 10:18)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace a fost o personalitate
  • mihai (15.03.2013 10:26)
    Păcat, a fost o personalitate cu calității notorii... Dumnezeu să-L odihenască în pace.
  • Oxana (15.03.2013 10:28)
    Condoleante familie sale! Dumnezeu s-al odihneasca in pace!
  • IRINA (15.03.2013 10:29)
    Am ramas socata cind am aflat aceasta stire.Imi pare foarte rau ce s aintimplat.Domnul sal primeasca in imparatia sa.Condoleante familiei sale.........
  • olga (15.03.2013 10:31)
    pacat...sa-i fie tarana usoara:(
  • eu (15.03.2013 10:32)
    Pacat...
  • Numele tau:svetlana (15.03.2013 10:33)
    Mesajul tau: Domnul sa-l ierte...
  • Radu (15.03.2013 10:33)
    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • ... (15.03.2013 10:33)
    Dumnezeu sa il aiba in imparatia cerului....:(((((
  • De Stelivia (15.03.2013 10:36)
    De astazi..am ramas si mai saraci..a murit o parte din bogatia noastra.. s-a stins acel..ce a stiut sa dea valoare..chiar si celor mai ne insemnate lucruri...DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE...iar noi sa-i pastram amintirea vie.. Sincere regrete..Un artist cu un talent indiscutabil. ;(
  • MD (15.03.2013 10:36)
    DOMNUL SA-L ODIHNEASCA--- CONDOLEANTE FAMILEI
  • vali (15.03.2013 10:39)
    condoleante!
  • ion (15.03.2013 10:40)
    dumnezeu sal ierte
  • .. (15.03.2013 10:40)
    trist
  • Mihai (15.03.2013 10:41)
    Fie ca bunul Dumnezeu s-al odihneasca in pace...
  • de ce (15.03.2013 10:45)
    de ce ,Doamne, ei oamenii buni?
  • Natalia (15.03.2013 10:50)
    Foarte frumoase cuvinte, melodie.. Dumnezeu să-l odihnească în pace...
  • Igor (15.03.2013 10:54)
    Sa-l odihneasca dumnezeu in pace
  • DAG (15.03.2013 10:55)
    Dumnezeu sa-l ierte, mare OM, mare CARACTER...
  • carolina (15.03.2013 10:58)
    l-am cunoscut peronal pe dl Gutu... a fost un om cu inima mare si suflet credincios... pacat .... imi pare foarte rau ... condoleante familiei si rudelor... odihniti-va in pace...
  • Gigi (15.03.2013 11:03)
    Dumnezeu să-l odihnească în pace.
  • alexandru şoltoianu (15.03.2013 11:04)
    Dumnezeu sal odihneasca in pace, erou si mare maestru al natiunii noastre
  • Valentina (15.03.2013 11:07)
    Pacat... Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • ... (15.03.2013 11:09)
    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • sergiu (15.03.2013 11:12)
    Dumnezeu sa-l odihneasca .................... ...pacat!!!
  • Alex (15.03.2013 11:12)
    Cit de neprevazuta este viata asta. Pe 13 martie a fost un concert organizat pentru el ,a fost si el pe scena si a recitat o poezie ,prin acele versuri el si-a luat ramas bun de la scena,de la spectatori,de la viata! Dumnezeu sa il odihneasca in pace!
  • lili (15.03.2013 11:14)
    condoalente familiei :(
  • Lilia (15.03.2013 11:17)
    Condoleante familiei si prietenilor! Pacat, sintem in XXI veac, dar cu medicina slaba ... muzica lui va fi cu noi.
  • condoliante (15.03.2013 11:17)
    Păcat.Tot astazi sa stins şi Georgeta Ciorici, una di surorile Ciorici, care au activat impreună cu dl Mihai Dolgan
  • e trist (15.03.2013 11:18)
    DUMNEZEU SA-L IERTE((((((((((((((( ((
  • nataly (15.03.2013 11:18)
    Dumnezeu sa-l odihneasca!!! A fost un om saritor la nevoie si un foarte bun prieten.
  • ... (15.03.2013 11:20)
    Pacat...Dumnezeu sa-l ierte..
  • NICU (15.03.2013 11:22)
    Mesajul tau: DOMNUL S-ĂL ODIHNEASCĂ ÎN PACE. REGRETĂM CA A PLECAT AȘA DEGRABĂ .
  • Roma (15.03.2013 11:26)
    Domnul sa-l odihneasca in pace...a plecat prematur de printre noi:-(
  • Vladimir (15.03.2013 11:28)
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.......a fost este si va ramine pentru mine un om cu litera mare un om ce ne-a lasat doar binele si frumosul ...imi pare foarte rau
  • eu (15.03.2013 11:29)
    Dumnezeu sa-l odihneasca! pacat, era prea tanar, mai avea in fata inca multe de realizat, imi amintesc cum dansam cu ceva ani in urma dupa "Rata" lui:(((
  • Pacat :( (15.03.2013 11:30)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace,a fost un cintaret talentat! Condoleante familiei.......
  • un patriot (15.03.2013 11:31)
    Condoleante familiei Gutu, si sai fie tarina usoara
  • mmmmm (15.03.2013 11:33)
    foarte trist ca se duc asa oameni talentati,tineri ,atunci cind viata tii mai draga domnul ne i-a la el acolo sus..... condoleante familiei..
  • lili (15.03.2013 11:34)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si liniste.
  • prieteni (15.03.2013 11:34)
    Condoleante familiei.........
  • rodica (15.03.2013 11:35)
    imi pare foarte rau...condoleante familiei si tuturor apropiatilor...
  • sergiu (15.03.2013 11:37)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in Pace....pacat ca pierdem asa oameni...asa artist...a facut statul ceva ca sa ajute acest om??? se putea de salvat omul??? Pacat ca traim in Moldova....melodiile lui mereu o sa ramina in inimile noastre...
  • Victoria (15.03.2013 11:41)
    Condoliante familiei indurerate! Dumneeu sa-l odihneasca...
  • Oxana (15.03.2013 11:50)
    Extraordinar! Ce veste dubla-trista... Era si ea tinara? ce s-a intimplat?
  • me (15.03.2013 11:51)
    Dumnezeu sa_l odihneasca ..................
  • nbgnbv (15.03.2013 11:53)
    Foarte tinar, sarmanul, dumnezeu sa-l aiba in paza.
  • Andrei (15.03.2013 11:58)
    Dumnezeu sa-l odihneasca,a fost un adevarat talent al muzicii moldovenesti,Sa-i fie tarina usoara!!
  • Laura (15.03.2013 12:05)
    Ultimul timp tot mai des auzim ca artistii din toata lumea se sting din cauza bolilor incurabile... PACAT...D-zeu sa-l odihneasca in pace!!!!Condoliante familiei!!!
  • pacat (15.03.2013 12:06)
    Sa-i fie tarina usoara si Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...
  • BOALA INCURABILA???????????????? (15.03.2013 12:07)
    cancerul de pancreas de mult se trateaza....asta prostii nostrii de medici nu stiu cum sa trateze...imi pare rau sa spun asta dar am terminat medicina la testimiteanu si am avut norocul sa lucrez prin spitalele din chisinau...sa vad cit de idioti sunt medicii....sunt de acord ca nu sunt spitalele echipate necesar....dar nimeni nu te opreste sa spui pacientilor ca uite eu nu pot sa te tratez....dar dute macar si in romania....acolo se fac mai multe...ei tac ca niste idioti....eu bani pina dai ortul popii...si apoi zic boala incurabila....e cel mai simplu...sau am facut tot ce am putut....OAMENI BUNI...VA DAU UN SFAT-DACA ATI FOST DIAGNOSTICAT CU VREO BOALA....CONSULTATI INTERNETUL PRIVITOR LA TRATAMENTUL BOLII VOASRTE....SI CAUTATI TRATAMENT IN ALTE TARI....MACAR IN ROMANIA...CA E MAI ACCESIBIL SI MAI IEFTIN DECIT IN STRAINATATE....NU VA LASATI AMAGITI DE MEDICII DE LA NOI...EI MACAR NU AU TUPEUL SA EXPLICE CA UITE LA NOI NU SE FACE DAR POATE INCERCATI IN ALTA PARTE....
  • ((((((((((((((( (15.03.2013 12:11)
    Condoliante!!!!!Plin g si scriu, acest cintec a fost cintecul dedicat parintilor la nunta noastra.Viata e nedreapta si mamica mea a fost deagnosticata cu cancer pulmonar anul acesta, ne rugam Domnului sa faca o minune. E foarte greu pentru cei apropiati sa vada cum se stinge cel de linga dinsii si sa realizeze ca nu pot face nimic pentru al ajuta,chiar avind bani si sustinere.DUMNEZEU SA-L AIBA IN PAZA!!!!!!!!!!
  • ion (15.03.2013 12:22)
    pe oamenii buni ai ia dumnezeu dar5 pe niste magari care stau la conducere si fura nui ia apoi astai dreptate
  • lina (15.03.2013 12:28)
    Pacat ca pleaca cei mai buni Dumnezeu sa-l odihneasca in pace. Condoleante familiei
  • Vasile F. (15.03.2013 12:38)
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace. Fie-i tarana usoara si memoria binecuvantata.
  • www (15.03.2013 12:44)
    Chiar am plins ascultind piesa... acesta da artist... condoleante familie....
  • Mary (15.03.2013 12:45)
    Dumnezeu sa-l odihneaska! a fost o Personalitate si va ramane mereu in memorie pentru neamul nostru!
  • Elena Prisacari (15.03.2013 12:50)
    Chiar dacă nu mai sunteţi printre noi, în amintirea şi inimile noastre mereu veţi fi... Dumnezeu să vă odihnească în pace...
  • josan vadim (15.03.2013 12:52)
    Pacat,dureros .Condoleante si putere apropiatilor.
  • taniusa... (15.03.2013 13:02)
    pacat ca asa de tinar a plecat dintre noi... dumnezeu sal erte si sai fie tarina usoara... CONDOLEANTELE MELE familiei......
  • sveta (15.03.2013 13:03)
    imi pare rau.....
  • Diana (15.03.2013 13:05)
    Sunt absolut de acord cu Dvs, am doar 24 si eu am trecut prin aceeasi situatie, am umblat prin "cei mai buni " medici ai Moldovei si nici macar nu au putut sa imi puna o simpla diagnoza de cancer, spre norocul meu am avut posibilitatea sa vin in Italia si acum ma tratez medicii sunt siguri de tratarea bolii si nu traiesc cu gindul la moarte, ai nostri stiu doar sa ceara bani si altceva nimic!!! Condoliante familiei, e o pierdere mare a tarii noastre!!!
  • zz top (15.03.2013 13:05)
    Mai multe tipuri de cancer se trateaza......in faza initiala, te asigur ca in acest caz s-a facut tot posibilul si imposibilul, dar faptul ca a fost depistat prea tarziu a si adus imposibilitatea de a mai face ceva. Nu este cazul si momentul sa te dai destept pe aici. Faptul ca ai facut medicina la Testemitanu, (accentul tau, in Moldova medicina in alta parte nu se mai face), cred ca ai studiat prost, nu-ti da dreptul sa scrii aberatii si sa murdaresti pe cineva.
  • alina (15.03.2013 13:05)
    A plecat un OM!!! Dumnezeu să-l ierte!
  • .... (15.03.2013 13:08)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace...ce pacat!
  • pt nu e drept (15.03.2013 13:29)
    daca ai facut si tu medicina,iti sta foarte urit sa-i faci pe medici prosti- citeste codul deontologic.Tu daca stii ca se trateaza ,de ce nu incepi tu a-l trata,ca tu esti medic destept. Si informeaza-te si vezi ca oameni din Italia,cum ar fi Luciano Pavaroti ,tot de cancer la pancreas a murit , si era plin de bani si a fost peste tot sa se trateze- daca se trateaza de ce nu l-a ajutat nimeni. Asa ca nu vorbi prostii si mai fa odata Universitatea de medicina ca sa mai iei niste cunostinte in domeniu ,ca esti cam intunecat in aceste chestii. Dar stii a-i face pe colegi prosti.Sa-ti fie rusine ,si ai dat degeaba juramintul.
  • Vasile (15.03.2013 13:29)
    Si mama mea a decedat cu mai putin de un an in urma de acelasi tip de cancer. Si mam documentat un pic, si am vazut ca sansele de supravietuire sint doar.... 2%. Plus la asta se depisteaza deja in ultimele stadii cind nu se mai poate face nimic. Si mama a fost medic, si a absolvit acelasi institut de medicina. Deci ar fi putut sal depisteze dupa simptome... insa nu a fost sa fie... Pacat ca boala asta, ia atitea vieti. Sincer, ma afecteaza fiecare deces provocat de cancer, mai ales cind mor oameni tineri, precum Mircea Gutu... Dumnzeu sa-l ierte!!!!
  • pacat (15.03.2013 13:44)
    CONDOLEANTE RUDELOR SI SELOR APROPIATI , SATI FIE TARINA USOARA DRAG CUMATRU...DUMNEZEU SA AL ERTE SA TRAIMI SI SA AL POMENUM......
  • MS (15.03.2013 13:45)
    Condoleante sotiei si ficei sale ! Imi pare foarte rau !
  • mari (15.03.2013 14:16)
    Domnul sa-l odihneasca in pace!
  • alecsandru buju (15.03.2013 14:32)
    dumnezeu sa- l jdihniasca........
  • EU... (15.03.2013 14:41)
    parca mai eri era pe scena....Dumnezeu SA-L ODIHNEASCA IN PACE...
  • Lugovoi (15.03.2013 14:45)
    E foarte trist cînd am aflat, pentru că ne-am cunoscut mai mulţi ani. A fost un om cu sulet mare şi un talent deosebit. Dumnezeu sa-l odihnească, i-ar noi să-i păstrăm amintirea. Condoleanţe soţiei Ileana, copiilor şi rudelor apropiate.
  • veaceslav (15.03.2013 14:52)
    Dumnezeu să-l odihnească în pace...(((
  • moiese alexandra (15.03.2013 15:00)
    am crescut cu cintecele marelui COPOZITORsi INTERPRET MIRCE GUTU dumnezeu sa-l odihneasca in pace......
  • lucia (15.03.2013 15:21)
    sunt de acord. medicina in tara noastra te ingroapa in scurt timp. Pacat de asa oameni ca Mircea Gutu, Mihai Dolgan, Anatol Roscovan care au plecat toti din cauza la aceasi boala. Dumnezeu sa il odihneasca in pace!!! E dureros sa vezi ca pleaca asa o personalitate, un om tinar, care mai avea atitea de spus, ai carui copii mai aveau atita nevoie de el. Pacat...
  • mmm (15.03.2013 15:25)
    Se vede ca ai facut facultate tot prin internet,ar trebui sa mai repeti odata....
  • aaa (15.03.2013 15:28)
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, Condoliante familiei.
  • DE ACORD (15.03.2013 15:35)
    AI NOSTRI VAD IN OCHI NU PACIENTI DAR BANI....NU SPUN CA NUS MEDICI ADEVARATI SUNT SI CUNOSC VREO CITIVA DAR FOOOOARTE PUTINI SUNT PE CALE DE DISPARITIE....m-am convins nu numai odata, am dat eu cu sotul singe pentru analize eu aveam polita sotul nu lui eau dat rezultatele a doua zi mie mi-au spus sa vin peste o saptamina cind aud de polita si nu de bani parca le dai cu sare in ochii, aceasta este doar o picatura in mare am multe exemple triste ... Multumim celor care au mai ramas MEDICI dati de la Dumnezeu!
  • Andrei Munteanu (15.03.2013 15:44)
    Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace... Sincere condoleanţe celor apropiaţi...
  • ana (15.03.2013 15:45)
    Sintem mai saraci! Ce personalitate,ce om talentatat am perdut .Oare de ce cei mai iubiti artisti mor de cancer sau de alte maladii?Cine sta in spatele acestei enigme?Dumnezeu sal odihneasca in pace.Condoleante...
  • lena (15.03.2013 16:11)
    Dumnezeu sa-l ierte!! Mare pacat!
  • SW (15.03.2013 16:12)
    Si Steve Jobs a murit la fel de aceasta boala daca nu mai avea si el bani ...pai nustiu... pacat ca in medicina nu progreseaza la fel cum si tehnica din ziua de astazi ... Dumnezeu sa-l ierte.
  • Dorina (15.03.2013 16:12)
    Imi pare foarte rau,Dumnezeu sa-l odihneasca in pace:(
  • VALENTINA (15.03.2013 16:20)
    NU-MI VINE SA CRED, IMI PARE NESPUS DE RAU..IL ADORAM!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
  • daaa (15.03.2013 16:20)
    deacord....100%..... nu sunt medici buni in ziua de astazi,si daca exista vreo doi pai ei pleaca din tara......
  • adela (15.03.2013 16:24)
    Imi pare foarte rau ca a plecat. condoleante familiei. Prea mult cancer int-asa o tara mica. Probabil ca este adevarat zvonul ca la noi se ingroapa slacuri radioactive aduse din toata lumea.....cine stie. Dar ma pune pe ginduri faptul ca toti cei de la conducere isi expediaza de la virsta frageda puii in alte tari. stiu bine ca tara nu are viitor sub conducerea lor si ce magarii fac
  • Mihai (15.03.2013 16:36)
    Nu este iertare dupa moarte lume)Doar la judecata vor raspunde toti pentru fapte insa pina atunci nu e iertare).Plata pacatului este moarte si boala! asa ca trebuia sa-si ceara iertare la timp caci plata pacatului e moarta!
  • maria (15.03.2013 16:44)
    Ma temeam să aud această veste! Păcat!E foarte greu, e un pămîntean de-l meu. de cînd l-am cunoscut n-am uzit nimic rău de el! Un Om cu sulet mare şi un talent deosebit. Dumnezeu sa-l odihnească, a iubit tot ce-i frumos şi omenesc. Condoleanţe soţiei, copiilor şi rudelor apropiate, noi o să-i păstrăm amintirea prin tot ce-a lăsat!
  • Ion (15.03.2013 16:46)
    In Pamint intra toti, si Bogati si saraci,Tineri si Batrini,cind te-a venit casul, nimeni nu te intreba cine esti!!Domnul sal erte!!
  • tj (15.03.2013 16:49)
    Tu precis aiuresti!
  • DD (15.03.2013 16:54)
    Dumnezeu sal odihneasca era un om bun ...pacat...
  • ME (15.03.2013 16:57)
    E ft ft trist...Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si fie-i tsarna ushoara.
  • valeriu (15.03.2013 17:15)
    asiara lau aratat la televiziune [mai ce tara mincinoasa ;foarte tinpiti corenspondentii este de moldoveni] brega; tira;geicanu; gonta;si toti cei care transmit asa mesaje
  • Noi - (15.03.2013 17:19)
    .
  • ??? (15.03.2013 17:40)
    Ma mira faptul ca poti sa te conectezi la net . Odihniti-Va in pace Dl. Mircea Gutu , un om talentat si atit de modest , atit de cumsecade ... Pacat !
  • veronica (15.03.2013 17:42)
    Sa-i fie tarina usoara...
  • ..... (15.03.2013 17:47)
    Dumnezeu sa-l ierte!
  • AURELIA (15.03.2013 17:53)
    Toată compasiunea noastră şi sincere condoleanţe adresăm familiei îndoliate acum de momentele grele ale despărţirii pământeşti şi-L rugăm pe bunul Dumnezeu să-i dăruiască odihnă şi linişte veşnică în Împărăţia Sa. Nu il vom uita niciodată şi va rămâne veşnic în sufletele noastre, blând şi bun cum a fost toată viaţa! O rugăciune, o floare, o lumânare şi lacrimi de durere pe tristul tău mormânt!
  • ion (15.03.2013 18:06)
    da prost mai esti cind nu stii ceva mai bine taci ai o sansa sa pari inteligent
  • Vanea (15.03.2013 18:17)
    Vad ca zbori pe alta planeta sau cei cu tine-poate iarba nu-ti mai place sau iesti bolnavioara,dute la o consultatie la medic
  • alex (15.03.2013 18:18)
    luciano pavarotti , patrick swayze la fel de cancer la pancreas au murit. cancerul la pancreas nu se trateaza !
  • 111 (15.03.2013 18:18)
    dumnezeu să-l odihnească, fii ţărîna uşoară, condoliante familiei sale.
  • vanea (15.03.2013 18:19)
    unde-i scris asa ceva boule...
  • Inna Plamadeala (15.03.2013 18:19)
    Condoleante familiei Gutu... Multumim maestre pentru talentul dumitale,pentru piesele-calauza,pent ru indemnul de a ne iubi si mai mult parintii...Vesnica recunostinta si cu mare regret... Sa va fie tarina usoara...
  • anonim (15.03.2013 18:22)
    Sincere condoliante familiei si prietenilor. Cu doar citeva zile in urma isi vizitase satul natal.
  • ion (15.03.2013 18:24)
    da , ne pare foarte rau , un artist, un om un paminten deal nostru,sai fie tarina usoara, dumnezeu sal odihneasca ,si sal erte de toate , a fost un om mare printre noi.
  • vera cazacu (15.03.2013 18:32)
    Dumnezeu sa-l primeasca in imparatia sa,condoleante familiei
  • pentru mircea (15.03.2013 18:48)
    Dumnezeu sa te odihneasca in pace..............
  • de lla ana (15.03.2013 18:52)
    din cele scrise am inteles ca nu mai activezi in Moldova....de ce tot voi medicii care va credeti destepti, buni nu aveti curajul sa le spuneti in fata aceste cuvinte colegilor vostri de aici din tară... intradevar 95% din cei mai tineri sunt foarte prost pregatiti .... aceasta se vede si toti stim... e usor a spune mergeti in străinătate, atunci cand locuiesti acolo.... cu internetul trebuie sa te mai abtii la noi si asa toti o fac pe medicii şi uneori ajung prea târziu la spital şi cînd ajung mai dau şi de un-mai multi dobitoci... corubţi şi fără carte...în toate domeniile suntem "buni" noi moldovenii chiar şi primii la betiii ... tot ministerul sanataţii pe hârtie a efectuat studiul... sa înţelegem că ruşii beu mai puţin...sau asa li so indicat de "sus" să fie ... MS de rahat... şi medicii tot majoritatea, să nu se supere celelalte 5% de medici ca sunt si profesionisti dar toţi 100% ...vor bani....
  • emilia (15.03.2013 18:57)
    dumnezeu sal erte pe Mircea,am invatat intro clasa in satul Taridrad,el statea in banca in urma mea si toata lectia compunea poezii,condoleanze pentru familia lui..
  • eed (15.03.2013 19:01)
    dumnezeu sa-l odihneasca in pace.pacat
  • Cristina (15.03.2013 19:09)
    Heyy zz top, baiatul mai sus si-a expus parere.tie daca nu-ti place ce-a zis lasa comentariile pntru tine..spune-ti parerea ta dar nu face aluzie la ce zic altii...;););)
  • eva (15.03.2013 19:11)
    hahhh..a invatat baiatul la Medicina,spre deosebire de tine..Ce naiba intotdeauna treb sa comentati ce zic altii?tu ai parerea ta,el are parerea lui...Uita-te la tine in primul rind si pe urma comenteaza pe altii.Se crede lumea prea desteapta.
  • valera panuta (15.03.2013 19:48)
    Dumnezeu sa-l odihneasca
  • Nu e drepr ce spuneti DVS (15.03.2013 19:54)
    Cancerul de pancreas are cel mai nefavorabil pronostic, impreuna cu melanomul malign...Dupa diagnosticare,care de obicei se face tirziu din cauza ca are un tablou clinic aproape nemanifest,el se manifesta si se diagnostica doar in stadiile tardive.Uneori,daca esti norocos,se diagnostica la un examen de rutina accidental,si daca tumoarea e operabila,nu este extinsa,nu sunt metastaze... mai ai sanse..Mai mult de 1 an jumate asta inca mult spus,omul decedeaza.....nu vorbi prostii....citeste studii clinice,citeste literatura internationala daca nu crezi pe ai nostri....si nu sfatul medicului.ro....Imi pare rau sa aud asa acuzatii din partea unui coleg...
  • ana (15.03.2013 20:10)
    mult ai spus dar mai auvsei sa ne spui! adio, odihnestete in pace si sati fie tarina plapoma
  • 655b (15.03.2013 20:59)
    Dzeu sa-l ierte si condoleante tuturor celor care l-au iubit, cunoscut. Pacat, sint socata de moartea lui.
  • sirbu_petru (15.03.2013 21:30)
    Pacat , dar cancerul de pancreas din pacate nu poate fi tratat.
  • alina (15.03.2013 21:31)
    poate cumva de la tine, esti precis prost sau proasta...lume plinge ,ea ea\el vrea iertare
  • alina (15.03.2013 21:33)
    aceasta piesa te zgirie rau la suflet....e foarte jeloasa si frumoasa
  • cristina (15.03.2013 21:43)
    eu nu vor bani ei vor multiiiiiiii bani nu zic ca nu sunt medici profesionisti dar cum s-a exprimat cineva ei vad mai intii banii si apoi omul
  • Tamara (15.03.2013 22:01)
    Din pacate tin sa va dau dreptate.Nasului meu mult timp nu i s-a spus ca are cancer. Il operau in repetate rinduri si ,,scurgeau de bani,,.Intelesese ca acesta avea o situatie si de ce sa nu profite de ea?
  • ion (15.03.2013 22:19)
    dumnezeu sal odihnesca,A fost un om de neuitat,sai fie țarîna ușoara
  • :(( (15.03.2013 22:20)
    Domane ce jale....:((((( a lasat o jale nedescrisa....un copilas si o sotie indurerata :(((((( Fie tarana usoara:((( putere familiei :((
  • NATALIEA VRABIE (15.03.2013 22:56)
    NE PARE FOARTE RAU CA AM PERDUT UN OM BUN PENTRU NOI UN CONSATEAN MINUNAT SAI FIE TARNA USOARA SI CONDOLEANTE FAMILIEI
  • Dumnezeu sa-l odihneasca in pace (15.03.2013 23:16)
    Fie-i tarina usoara!!!
  • olesea (16.03.2013 10:21)
    un om atit de voinik...dar viata e nedrepta...cita suferinta pentru familie...sai fie tarina usoara...dumnezeu sa l odihniasca in pace...
  • vitalie (16.03.2013 10:48)
    tatal meu dumnezeu sal erte a fost bolnav de asa boala.Tot ne tineam de vindut animalele din prejurul casei ca sa le ducem la oncologica torbele pline si bani cit mai multi paina in ultima zi si la urma poftim cu ce neam ales
  • ollya (16.03.2013 11:54)
    Întotdeauna mi-a plăcut o soluţie simplă la o problemă aparent complicată. Nu dărâmi casa pentru a repara o ţeava spartă… E clar că felul în care medicina alopată “tratează” cancerul astăzi, face mai multe victime, decât vindecă. Chimio- terapia”, radiaţiile şi bisturiul nu sunt răspunsul la cancer, după cum durerile de cap nu sunt cauzate din lipsa aspirinei. Alte e cauza şi ea trebuie găsită şi tratată. În acest spirit, următoarele rânduri au foarte mult sens (autorul îmi e necunoscut). Mai cred că nu este acesta unicul tratament naturist, căci sunt cunoscute efectele miraculoase ale ciupercii japoneze Shitake, Graviolei amazoniene, sau a extrasului din orez IP6, printre altele, dar ca orice lucru bun, este extrem de simplu si atrăgător pentru cei care îi văd valoarea. Judecaţi singuri: “Cifrele sunt de neînchipuit. Pe plan global, în jur de 8 milioane de oameni mor de cancer în fiecare an, numai în Statele Unite cifra este de peste jumatate de milion de victime anual. Se preconizează că până în anul 2030, această cifră va ajunge la 12 milioane de decese pe plan global, anual din cauza cancerului. Canceru l este prima cauză de deces a persoanelor sub 85 de ani, iar în Statele Unite o persoană din patru moare de cancer – una din patru! Zilnic se introduc noi legi care reduc libertăţile cetăteanului sub justificarea “protejării publicului împotriva terorismului” în timp ce aceşti oameni suferă şi mor în fiecare an din cauza unei boli pe care familiile de elită şi cartelurile lor farmaceutice, în mod sistematic, refuză să o vindece. Anual sunt colectate sume imense de la diverse acte de caritate pentru a susţine studii de găsire a curei pentru cancer pe care organizaţiile elitiste de fapt, nu au nici o intenţie să o găsească. Am aratat într-un articol publicat pe 9 august 2009, faptul că un anumit om, dr. Richard Day care era şeful organizaţiei Planificarea Familiei (organizaţie eugenica susţinută de familia Rockefeller) a ţinut o întâlnire restrânsă pentru medici în 1969 la Pittsburg, unde a relatat despre transformările societăţii globale care urmează în viitor. Înainte de a expune o listă lungă de schimbări care vor avea loc în societatea globală, el le-a cerut celor prezenţi să nu înregistreze şi să nu ia notiţe. Însă un medic a luat notiţe şi mai apoi a făcut public parte din cele spuse la acea întâlnire. Acum, după 40 de ani, putem vedea câtă acurateţe exista în spusele dr-lui. Day. Motivul pentru care îl amintesc pe dr. Day şi în acest articol este pentru ceea ce a spus referitor la cancer în cadrul acelei întâlniri din 1969: “Acum putem trata aproape orice formă de cancer. Informaţiile se găsesc în dosar la Institutul Rockefeller, dacă se va decide vreodată ca să fie dat publicităţii”. Richard Day spunea că lasând oamenii să moară de cancer se va încetini creşterea numărului populaţiei. “E ok., oricum trebuie să mori de ceva… aşa că de ce să nu fie cancer până la urma urmei?” Cam aşa gândesc aceşti oameni care nu au suflet şi de aceea fac ceea ce fac. Cartelurile farmaceutice (Big Pharma – vedeţi aici sediul Merck din România, pentru a înţelege cine sunt ei) nu au nici cea mai mică dorinţă să trateze cancerul când ei câştigă sume imense din vânzările de medicamente, citostatice care tratează doar nişte simptome în acelaşi timp omorând şi celulele sănătoase şi chiar şi oamenii cu această otravă – chimioterapia. Dar nici măcar nu este vorba de bani în primul rând. Familiile elitiste care conduc lumea, de fapt vor ca oamenii să sufere şi să moară mai devreme decât le este vremea, aceasta fiind o metodă de reducere a populaţiei. De aceea când cineva din afara găştii Big Pharma, descoperă o metodă eficientă de tratare a cancerului, acesta imediat devine o ţintă a organizaţiilor medicale dar şi a agenţiilor guvernamentale. Un astfel de caz este doctorul italian, Tullio Simoncini, un om deosebit dar şi curajos, care a refuzat să cedeze presiunilor imense care s-au făcut asupra lui şi care încă se mai fac din momentul în care el a realizat ce este cancerul şi cum putem scăpa de el. Aşa-zisa “crimă” comisă de Simoncini a fost aceea că a descoperit faptul că boala de cancer este cauzată de o ciupercă, candida, care este un organism micotic şi care oricum trăieşte în organismul uman în cantităţi mici, chiar şi la oamenii sănătoşi. În mod normal, sistemul imunitar ţine această ciupercă sub control, dar când Candida din corp metamorfozează într-un fungi mai puternic, atunci pot apare probleme mai grave şi chiar cancerul. Prietenul meu, Mike Lambert, de la clinica Shen situată aproape de casa mea din Insula lui Wight (sudul Marii Britanii) spune următoarele despre Candida: “Fungii, şi în special Candida, se dezvoltă mâncând din corpul gazdei (corpul uman) astfel dizolvându-l încet dar sigur. Deasemenea, Candida are nevoie de corpul uman ca să se înmulţească pentru că nu o poate face fără acest mediu. Nu este de mirare că în cazurile de oboseală cronică, care în majoritate se atribuie coloniilor de Candida, cel infestat se simte foarte rău fizic dar şi mental.” Tullio Simoncini spune clar că boala cancer este în final această infecţie fungală şi că explicaţiile convenţionale medicale cum că boala cancer se datorează unei funcţionări defectuoase a celulelor este pur şi simplu greşită. Candida Simoncini este specialist oncolog (tratarea tumorilor), specialist în diabet şi boli de metabolism, dar este chiar mai mult de atât. El este un adevărat medic care urmăreşte să dezvăluie adevărul pentru beneficiul pacienţilor şi refuză să repete precum un papagal, versiunea oficială a ceea ce trebuie doctorii să gândească şi să spună. El provoacă dogma “conformismului intelectual” şi toate asumările nefondate, minciunile, manipularea şi falsurile acesteia, fiind foarte critic la adresa organizaţiilor medicale care continuă să caute “tratamente” false şi ineficiente pentru tratarea epidemiei globale de cancer. Încă de când a intrat la medicină, el şi-a dat seama că ceva nu este în regulă cu cancerul şi cu modul în care acesta este tratat. Simoncini spune: “Vedeam suferinţe teribile. Eram în secţia de oncologie pediatrică şi toţi copiii au murit. Sufeream şi eu văzând cum săracii, copii mureau de la chimioterapie şi radiaţii”. Frust rările şi tristeţea lui din cauza a ceea ce vedea l-au determinat să caute alte căi de a înţelege şi a trata această boală devastatoare. Şi-a început explorările cu o minte deschisă şi cu o pagină albă de hârtie în faţă, nepătată de nici o teorie rigidă împinsă în faţă sau îndoctrinată de curentul principal, convenţional a medicinei şi ştiinţei. Câţi oare mai trebuie să sufere până când oamenii vor înceta să se mai uite la medici ca la zei atotştiutori realizând scara imensă a ignoranţei care are loc? Simoncini a realizat că toate cancerele se comportă la fel, indiferent de localizarea în corp. Toate cancerele au un numitor comun. El deasemenea a realizat că toate tumorile canceroase sunt întodeauna albe. Ce altceva mai este alb? Candida. Simoncini a realizat că ceea ce crede medicina convenţională că este o creştere de celule canceroase ieşită de sub control, de fapt este reacţia sistemului imunitar de a proteja corpul împotriva atacurilor de Candida, astfel mărind producţia de celule. Simoncini spune că lucrurile decurg în felul următor: • Candida este în mod normal ţinută sub control de sistemul imunitar, dar când acesta devine slăbit şi / sau compromis, Candida se extinde şi poate dezvolta o “colonie” • Candida, în cele din urmă, poate penetra un organ, iar sistemul imunitar trebuie să răspundă acestui atac în alt “mod” • Acest “mod” este de a construi o barieră defensivă de celule şi această barieră, acest cumul de celule reprezintă ceea ce este denumit cancer. Se spune că răspândirea cancerului la alte părţi ale corpului este provocată de migrarea unor celule “maligne” de la sursa originală. Simoncini spune că lucrurile nu stau aşa deloc. Răspândirea cancerului este declanşată de cauza reală a cancerului, adică de fungi Candida care migrează de la sursa originală. Această migrare poate fi declanşată chiar la biopsie sau în timpul operaţiei. Ce anume îi permite cancerului să se manifeste, după cum am spus şi în multe dintre cărţile mele? Sistemul imunitar slăbit. Când sistemul imunitar funcţionează eficient, va adresa orice problemă înainte de a o scăpa de sub control. În acest caz, ţinând Candida sub control. Echilibrul sistemului imunitar Dar iată că numărul bolnavilor de cancer creşte pe plan global şi continuă să crească. Există un război bine calculat împotriva sistemului uman imunitar şi care a devenit din ce în ce mai prezent. Sistemul imunitar este slăbit şi atacat de mâncăruri şi băuturi cu aditivi, chimicale agricole, vaccinuri, tehnologie cu frecvenţe electromagnetice, de microunde, medicamente farmaceutice, stresul vieţii moderne şi altele. Vă imaginaţi ce deficienţe pot avea copiii din ziua de azi când ei primesc 25 de vaccinuri sau combinaţii de vaccinuri până la vârsta de 2 ani (aceasta este situaţia în America, în România copiii primesc 10 vaccinuri până la vârsta de 1 an şi încă 5 până la vârsta de 14 ani) şi toate aceste vaccinuri se fac în timp ce sistemul imunitar înca este în formare. Acesta este modul în care familiile de Illuminati urmăresc să declanşeze reduceri masive ale populaţiei – prin demolarea mecanismelor de protejare naturală a corpului. Mdaaa… aici este adevăratul şoc. Ce distruge sistemul imunitar mai repede decât orice? CHIMIOTERAPIA. Iradierea de asemenea. Chimioterapia este o otravă care este menită să distrugă celule. Atâta tot. Tratamentul convenţional al cancerului se face prin otrăvirea victimei sperând că celulele canceroase vor fi în mai mare măsură şi mai repede omorâte decât cele sănătoase şi nu se va ajunge la pierderea vieţii pacientului. Dar stai să vezi. Această chimioterapie otrăveste şi omoară şi celulele sistemului imunitar pe care îl face “varză”. Iar Candida este încă prin împrejurimi. Acest sistem imunitar făcut “varză” nu mai poate răspunde în mod eficient la atacurile de Candida şi aceasta va câstiga teren astfel încât cancerul se transferă în alte părţi ale corpului ajungându-se la răspândirea acestuia în corp. Chiar şi cei care şi-au revenit după operaţie şi chimioterapie şi sunt declaraţi vindecaţi, rămân o bombă care e pe cale să explodeze în orice moment. Sistemul lor imunitar este acum mult slăbit şi este doar o chestiune de timp până când Candida va declanşa o recidivă. Chimioterapia de fapt, omoară oamenii pe care ar fi trebuit să-i trateze. Când Simoncini a realizat că boala cancerului este de fapt o infecţie sau infestare fungală, el a început să caute ceva, o substanţă care poate să omoare această ciuperca, astfel înlaturând cancerul. El şi-a dat seama că medicamentele antifungale nu dau rezultate, pentru că fungii pot muta foarte repede pentru a se apăra şi chiar încep să se hrănească cu medicametele prescrise care aveau scopul de a-i omorî. Astfel, Simoncini a găsit ceva mult, mult mai simplu – bicarbonatul de sodiu. DA, ingredientul principal din praful de copt. Atenţie! Nu este exact acelasi lucru ca şi praful de copt care are şi alţi aditivi. El a folosit această substanţă pentru că este un distrugător puternic al fungilor şi spre deosebire de medicamentele antifungale, Candida nu se poate adapta la bicarbonatul de sodiu. Pacientului i se dă bicarbonat de sodiu pe cale orală dar şi intern cu ajutorul unui endoscop de exemplu, un tub lung şi subţire care în general se foloseşte la vizionarea corpului pe interior fără a folosi bisturiu. Aceasta ajuta la plasarea bicarbonatului de sodiu direct pe cancer, adică direct pe fungi.. Egiptenii din antichitate ştiau despre proprietăţile vindecătoare ale substanţelor anti-fungale iar cărţi indiene de acum 1000 de ani recomandă pentru tratarea cancerului, substanţe puternic alcaline. În 1983, Simoncini a tratat un bărbat italian, Gennaro Sangermano, căruia i s-au mai dat doar 6 sau 7 luni de viaţă din cauza unui cancer de plămâni. După câteva luni de tratament cu bicarbonat de sodiu, el s-a reîntors la o stare de sănătate bună iar cancerul a dispărut. Acum, dupa 26 de ani el încă este în viată şi cu o sănătate bună. Simoncini începuse să aibă mai multe reuşite cu această metodă şi şi-a prezentat cercetările şi rezultatele la Departamentul Italian de Sănătate, sperând că acesta va aproba trecerea la teste ştiinţifice pentru demonstrarea eficienţei acestei metode de tratament. Dar din păcate el a început să descopere adevărata scară la care se ridică manipularea şi decepţia din domeniul medical. Autorită ile, nu numai că au ignorat documentaţia prezentată de Simoncini, ba mai mult, el a fost exclus din registrul medicilor din Italia din cauză că a recomandat metode de tratament care nu au fost aprobate. DA, aşa am spus – metode de tratament care nu au fost aprobate. El a fost supus unor campanii feroce de ridiculizare şi condamnare duse de mijloacele media, iar apoi a fost închis pentru 3 ani pe motivul că a fost găsit vinovat de cauzarea morţii unor pacienţi pe care i-a tratat. Din toate unghiurile s-a declanşat campania: pune mâna pe Simoncini şi nu-l lăsa să mai facă valuri. Organizaţi ile medicale spun că declaraţiile lui cu privire la bicarbonatul de sodiu sunt nebuneşti şi periculoase. Un medic italian “de referinţă”, în mod exagerat a inclus bicarbonatul de sodiu în clasa drogurilor periculoase care pot cauza moartea şi afecţiuni grave în corp! În tot acest timp, milioane de pacienţi mureau de cancer şi ar fi putut fi trataţi în mod eficient. Dar acestor oameni, de la putere, nu le păsa.. Tullio Simioncini, din fericire, nu este o persoană care să dea aşa uşor bătută, şi a continuat să răspândească informaţii despre lucrările şi descoperirile sale pe Internet şi în prezentări publice. Am auzit de el de la Mike Lambert de la clinica Shen unde Simoncini a vorbit în timp ce eram în deplasare în Statele Unite. Ştiu că el are succese remarcabile la reducerea drastică sau chiar înlaturarea unor forme avansate de cancer prin folosirea bicarbonatului de sodiu. Aceasta durează câteva luni în unele cazuri, dar în altele, ca de exemplu cancerul de sân, având în vedere accesul uşor la tumoare, aceasta dispare în câteva zile. Oamenii deasemenea se tratează singuri sub îndrumarile doctorului Simoncini şi la sfârşitul acestui articol sunt nişte link-uri la nişte videouri cu oameni care vorbesc despre experienţa lor cu cancerul şi tratarea acestuia prin metoda Simoncini. Conform unui articol despre cercetările a doi oameni de ştiinţă englezi, profesorul Gerry Potter de la Grupul de Descoperire a Curei pentru Cancer şi profesorul Dan Burke, am scris în articolul din luna aprilie faptul că boala de cancer este de fapt o ciupercă . Descoperirile celor doi profesori sunt următoarele: Celul ele canceroase au un biomarker unic pe care celulele normale nu îl au. Acest biomarker este o enzimă care se numeşte CYP1B1. Enzimele sunt proteine care au rol de a cataliza sau mări rata unei reacţii chimice. Enzima CYP1B1 alterează structura chimică a unui compus care se numeşte Salvestrol care în mod normal se găseşte în natură în multe fructe şi vegetale. Aceste schimbări chimice transformă Salvestrolul într-un agent care omoară celulele canceroase dar nu le atacă pe cele normale. Sincronici tatea este perfectă. Enzimele CYP1B1 apar numai în celulele canceroase şi reacţionează cu Salvestrolul din fructe şi vegetale pentru a crea reacţii chimice care omoară numai celulele canceroase. Şi aici este dovada că tumorile sunt fungi. Salvestrolul reprezintă sistemul natural de protecţie al fructelor şi vegetalelor împotriva atacurilor de fungi şi de aceea Salvestrolul se găseşte numai în speciile care sunt supuse distrugerilor fungale precum: căpşunile, afinele, fragii, strugurii, coacăzele negre şi roşii, murele, merele, perele, vegetalele verzi (în special broccoli şi varză), anghinarea ardeii graşi roşii şi galbeni, avocado, măcrişul, sparanghelul şi vinetele. Ce este aproape diabolic, este ca Big Pharma şi marile companii Bio Tech ştiu acest lucru şi ei au făcut următoarele două lucruri de majoră importanţă pentru a slăbi acest sistem de protejare naturală împotriva atacului fungal care este cancerul: 1. Fungicidele chimice folosite în agricultura modernă care omoară fungi în mod artificial, ceea ce înseamnă că plantele nu mai trebuie să-şi activeze propriul sistem de protejare şi anume Salvestrolul. În ziua de azi, Salvestrolul se mai găseşte doar în legumele şi fructele crescute organic. 2. Cele mai utilizate fungicide au acţiune puternică de blocare a enzimelor CYP1B1, aşa că oricâte produse care au fost crescute cu chimicale vei consuma, nu prea contează întrucât Salverstrolul nu se va activa şi nu va acţiona ca un agent de distrugere al cancerului aşa cum ar fi fost normal. Acesta nu este un accident, ci este un lucru bine plănuit aşa cum era bine planuită şi distrugerea lui Tullio Simoncini. Familiile de elită vor ca oamenii să fie distruşi de cancer şi nu vindecaţi. Ei sunt nişte oameni bolnavi atât mental cât şi emoţional şi consideră oamenii drept oi sau vite, sau animale în orice caz. Lor nu le pasă cât stres, câtă suferinţă şi moarte cauzează aceste manipulări şi secretizări, şi din punctul lor de vedere: cu cât mai multă suferinţă cu atât mai bine. Şi asta dovedeşte că aceşti oameni nu sunt în toate minţile. Dar Simoncini refuză să încline steagul şi continuă să promoveze ceea ce el vede că este un tratament sigur al cancerului, pe când “în lumea reală” cifra de decese din cauza cancerului creşte şi continuă să crească în mod incontrolabil pentru că tratamentele sunt bazate pe teorii intenţionat eronate şi care nu dau rezultate. Este întradevăr o societate nebună, nebună, dar din perspectiva familiilor de elită, aşa şi trebuie să fie. Mulţumim Domnului pentru oamenii curajoşi şi hotărâţi precum Tullio Simoncini. Avem nevoie de mai mulţi oameni ca el şi cât de repede. Ce contrast imens este între el şi cei care servesc organizaţiile medicale. Când Simoncini a ţinut o prezentare la clinica Shen, chiar cu câteva săptămâni înainte de acest eveniment, mulţi medici locali l-au ridiculizat şi i-au contestat teoriile. Au fost şi ei invitaţi la prezentarea lui Simoncini, ceea ce probabil că ar fi adus importante beneficii pacienţilor acestora. Li s-au rezervat locurile pentru a participa la prezentare şi a pune întrebări direct lui Simoncini.. Ghiciţi ce s-a întamplat? Ei nu au venit. Site-ul lui Tullio Simoncini Test simplu pentru a verifica nivelul Candida în corpul Dvs. “Puneţi seara un pahar cu apă pe noptiera unde dormiţi. Dimineaţa când vă treziţi, scuipaţi în pahar. Nu fortaţi, ci eliminaţi doar ce aveţi, chiar dacă este foarte puţin. Lăsaţi să stea 2 minuate după care analizaţi conţinutul la lumină. Dacă scuipatul rămâne la suprafaţă sau se dizolvă, este bine. Tulburarea apei, indică prezenţa Candidei. Dacă apar prelungiri ale scuipatului în jos, ca nişte picioare, indică deasemenea prezenţa Candidei.” Artico l preluat de pe http://eufrosin.word press.com/
  • aveti dreptate (16.03.2013 12:00)
    va multumim mult,asa ca mai sint medici care sint sinceri si stiu pretul vetii.sa traiti
  • ollya (16.03.2013 12:39)
    Mod de preparare Extrasul de lămâie cu bicarbonat, alternativa naturală la chimioterapie se prepară astfel: - într-un litru de apă, se fierbe timp de un minut, coaja unei lămâi,apoi se lasă la macerat, de seara până dimineaţa. - în dimineaţa zilei următoare, lichidul se filtrează. În acest macerat se stoarce sucul lămâii, se adaugă miere (după gust) şi olinguriţă de bicarbonat. Bolnavii trebuie să consume zilnic un litru de limonadă preparată în acest mod. De asemenea, leacul miraculos se poate administra preventiv , fiind un tonic pentru întregul organism. O persoană puternică ştie cum să îşi ordoneze viaţa. Chiar şi cu lacrimi în ochi, tot are puterea să spună zâmbind “e în ordine”. Trimite asta unei persoane puternice. Eu tocmai am făcut-o. Dumnezeu este bun. Schimbarea e pe drum. Domnul vede tristeţea noastră şi ne spune că greul a trecu
  • Alina Filip (16.03.2013 13:40)
    Domnu sal aiba in paza acolo sus,A fost un om de buna credinta,,,cu un suflet de aur,Dumnezeu sal erte,
  • Alina (16.03.2013 14:45)
    Dumnezeu sa-l odihneasca! Condoleante pentru familia acestuia.
  • iura (16.03.2013 15:06)
    de la un prieten care ofost stimat sa se odihneasca in pace sa traim si sal pomenim
  • Marina (16.03.2013 17:58)
    pacat...un artist foarte tirnar...Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace (((((( Condoleante familiei ((((
  • Ilinka (16.03.2013 20:23)
    Da-ti parerea dar nu lovi. E adevara ce a scris fostul student de la testemitanu. Lucinschi se auzea inca prin 1995 ca are rak la pancreas si este inca si azi in viata. Deci este o chestie de... prea tarziu... sau iresponsabilitatea medicilor de la Moldova
  • Ion Codreanu (16.03.2013 23:55)
    Dumnezeu să-l ierte, dar nouă ne rămîne să ne rugăm bunului Dumnezeu să-l primească în împărăţiile cerului acolo unde predomină pacea şi liniştea.
  • (((())) (20.03.2013 09:33)
    FOARTE CORECT.....