Google+

Detentie pe viata pentru barbatul care a violat o fetita de 2 ani

Detentie pe viata pentru barbatul care a violat o fetita de 2 ani
Embed:

Barbatul din Glodeni acuzat ca a violat o fetita de 2 ani a fost condamnat la detentie pe viata. Potrivit comisarului interimar din Glodeni, sentinta a fost dictata acum cateva ore. Decizia, insa, poate fi contestata intr-o instanta superioara.


Imediat dupa pronuntarea deciziei, barbatul a fost ti a fost violata de concubinul femeii in grija careia fusese lasata dupa ce mama plecase la Moscova. Micuta se afla acum la Casa de copii din Balti, iar mama sa a fost decazuta din drepturile parintesti. Micuta s-a aflat mai bine de doua saptamani in spital, micuta a fost externata. Potrivit procurorilor, barbatul a recunoscut ca a violat-o pe fetita de doar doi ani. El spune ca era beat si a confundat micuta cu iubita sa.

 


Sursa: Pro TV
Citeste mai multe despre: ,

stiri pe acelasi subiect:

vezi mai multe stiri din Social

Comentarii

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe www.protv.md acele mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.
Nume:
Mesaj:
  • Andrei (01.03.2011 19:43)
    Respect,asa si trebuie!
  • CORECT (01.03.2011 19:45)
    Asa-i trebu!!!
  • ! (01.03.2011 19:55)
    asta deja e dreptate
  • ffffff (01.03.2011 20:00)
    sa nu mai vada soarele acolo sa ramina pe vieci
  • david2008 (01.03.2011 20:32)
    n-am cuvinte.el trbue nimicit
  • ******* (01.03.2011 20:34)
    da, ... si sa sa faca rost de cat mai multa VAZELINA... suKa...
  • ... (01.03.2011 20:37)
    prea din cale afara pedepse. s-a intimplat totul in circumstante neclare. cei care fura si is demnitari trebuie pe viata dar la bietul om ii ajungea vreo 15 ani,.,
  • ! (01.03.2011 20:41)
    fetita e traumata psihic pe viata !!!! dar nu pe vreo 15 ani !
  • maria (01.03.2011 21:28)
    ASAI TREBUIE LA ASA MIRSAF,ASTAI O DECIZIE CORECTA SARMAUL COPIL VA RAMINE TRAUMAT PSIHIC PE VIATA,SI SPER CA MAMELE CARES NEVOITE SA PLECE DIN TARA SA LASE COPII PE MINI BUNE!!!!!!!
  • GrVr (01.03.2011 21:31)
    100% sunt deacord cu tine si sa putrezeasca acolo si nu-i mai trebue vazilina,asa sec poate atuncea se va da seama.....
  • aha (01.03.2011 21:33)
    nu sunt de acord... asta nu e normal... asta ar insemna sa ne temem sa iesim cu copii la plimbare!!! ASA CA A FOST CORECTA HOTARIREA!!! el nu avea dreptul sa o violeze , dar daca se simtea ca nu se poate abtine nici nu trebuia sa accepte sa aiba grija de ea... chiar ce femei nu sunt pe fata pamintului??
  • nata (01.03.2011 21:40)
    Doamne Dumnezeule..... de eshti sus acolo de ce treci cu vederea asemenea cruzimi ....doar 2 ani are copila... :(
  • GrVr (01.03.2011 21:45)
    Ce prostologii mai scrii,macar stii ce inseamna un copil de 2 ani??????Si el cicà a cunfundat....chiar deloc nu e diferenta itre o femee de 30 de ani si copilas de 2 anisori...!!!!!E cea mai buna pedeapsa care o puteau sai dee,sa putrezeasca acolo,acolo e locul la asa indivizi...Pacat ca fetita a ramas intr-o casa de copii,cine stie cum e acolo,oricum nu avea mamà...eh ce cazuri mai sunt....Si sper ca in instanta superioara tot detentie pe viata o sa-i dee....
  • qqq (01.03.2011 21:48)
    Te inseli amarnic ( Nu exista Domnul Dumnezeu ) Dear exista nu sar intampla asa nenorociri
  • daa (01.03.2011 21:53)
    asta chiar daca a distrus viata si sanatatea unui copilas? Asa individ nu trebuie lasat in societae,el va continua sa distruga vieti omenesti.
  • eu (01.03.2011 22:20)
    asai trebuie, idiotului!!! sa putrezeasca akolo , daca a putut sa faca aasa ceva copilei, acum sa suporte consecintele!!!!!! va vedea si el cum e sa fii violat!!! o sai faca felul cei de acolo!!
  • de (01.03.2011 22:28)
    asa kicati trebuie arsi de vii......da las k in zona pentru asa ceva o sa simta cu cu virf si indesat
  • Tanea (01.03.2011 22:36)
    Rapanosul cela sa nu mai aiba putere sa mearga pe fata pamintului,cum poti sati bati joc de un copilas,e o fiinta nevinovata.Voi ati vazut in ce mizerie o trait copilasul cela?Acolo o data in viata s-o facut curat?Fetita aceasta o stiut de un asternut curat?Cum nar fi in casa de copii,dar acolo poate se doarma pe un asternut curat,ii hranesc,se joaca cu copii,numai una ii rau ca nui fara mama,dar decit cu asa mama care s-o dus in moscova si o venit acasa cu burta dinainte,apoi ce sa mai vorbim...Fetitei ii doresc multa putere,sanatate si sa ai parte numai de bucurie toata viata.
  • @ (01.03.2011 22:53)
    si puscaria se va trezi cu un cocosel al ei care va cinta la comanda
  • IuLicK (01.03.2011 23:16)
    Dreptate in Republica Moldova ? o sa ninga afara :)
  • De OM CREAT de DUMNEZEU (01.03.2011 23:36)
    Daca nu crezi tu si cel ce a facut acel pacat mIrsav nu Inseamna ca nu este Dumnezeu.Iata rezultatul celor ce cred ca-s din maimuta,degradeaza lumea si tinde sa ajunga la ceia ce crede ca si tine .Dar rasplata el cred ca o sa primeasca Indoit pentru ceia cea facut.....
  • Altin (02.03.2011 00:19)
    Ce conditii mizerabile de trai! imposibil! ca doar nu sintem dupa razboi! mini, picioare sint - la lucru! animala , suka parazitara! si el si ma'sa la fetita!lepadatura ! Orice pedeapsa nu i-ar gasi, tot putin este!
  • asa-i (02.03.2011 00:52)
    l-au judecat corect , sa fi avut bani buni se rascumpara
  • :(:(:(:( (02.03.2011 01:39)
    doamne ce se mai prosteşte lumea asta..... spınzurat trebu kum fac ın iran,irak... ....
  • (:(:(:(de te gındeşti ca nu exista?? (02.03.2011 02:02)
    de unde ai ajuns la aceasta conluzie ca nu exista?=?????
  • qwe (02.03.2011 04:32)
    De taiat instrumentul. Apoi impuscat.
  • ion (02.03.2011 04:52)
    vedeti?! daca n-a avut omul bani...pe viatsa. Iar alte sute care savirsesc la fel si au bani...nici nu ajung pina la sala de judecata
  • ilie (02.03.2011 06:26)
    da mai bine sal ertam, a gresit omu, cear asa, el cum se vede deamu ii asigurat cu hrana , cu casa , alti deja are sa aiba grija de el. sapai tot statul saraceste, nui corect, ..............
  • ddddd (02.03.2011 07:49)
    de-ar fi fiica ta in locul ei ,as vedea eu ce ai spune,i-ajunge 15 ani?
  • de mine (02.03.2011 08:05)
    lu idiotul acdxesta ii trebuia moartea capitala ced sa mai traeasca ce el ii om .la ce sa mai traeasca.
  • Olga (02.03.2011 08:25)
    Din pacate pe lumea asta mai exista si necuratu' in persoana unor asa indivizi ca mizeria asta care a violat fetita... Foarte corecta decizie!!!! Sa putrezeasca pe viata in inchisoare nemernicul si mizeria ce este el!!!!
  • eu (02.03.2011 08:35)
    castrat fara anestezie, daca la-s avea in miinile mele cred ca viatsa lui nu ar mai fi asha lunga
  • Olga (02.03.2011 08:39)
    Fetita a fost traumatizata nu doar psihic, ci si fizic. Pacat ca la noi este interzisa pedeapsa cu moartea. Acuma va trebui intretinut atita timp, asigurat cu mincarica de trei ori pe zi, cu caldurica, cu avocat, cu psiholog, sa nu cumva sa se streseze, cu servicii medicale si totul gratuit. Cu el trebuie trimisa si mama copilului, si tot pe acelasi termen, pentru ca a lasat in conditii de risc un copil atit de mic. Decaderea din drepturile parintesti pentru dinsa e o usurare, nu pedeapsa, ea va continua si mai departe sa se plodeasca, iar noi, contribuabilii, sa-i intretinem si pe copiii ei, si pe cei care le fac rau acestora. Imi pare nespus de rau pentru fetita si suferintele ei si ramin ferm pe pozitia ca asemenea crime, daca au fost demonstrate, trebuie pedepsite cu moartea, sa le taie pofta si altora de astfel de distractii. Sper ca faptasul va avea parte de aceleasi "tandreturi" in puscarie.
  • Tamara (02.03.2011 09:50)
    Daca ar fi fost copilul tau nu spuneai asta
  • pentru....... (02.03.2011 10:19)
    ASAI TREBUIE ACELUI MONSTRU SI LA TOTI RAU FACATORII SA PUTREZEASCA IN PUSCARIE ,EU AM FOST LA FETITA CIND A STAT IN SPITAL CAZUL ACESTA NUSTIU DE CE MA SOCAT FOARTE MULT SI VREAU SA VA SPUN CA ERA INTRO STARE FOARTE REA ITI CURGEAU LACRIMILE FARA CA SA VREI A DISTRUSO PUR SI SIMPLU,IAr PENTRU PRO TV - MAMA NU ERA PLECATA IN ITALIA DAR LA MOSCOVA ( CU CURVARITUL) FIINDCA A VENIT SI ERA GRAVIDA GATA SA NASCA NICI MACAR NU STIA CINEI TATAL II ERA TOT UNA DE FATA FIINDCA SUNT TIGANI
  • ... (02.03.2011 10:28)
    Asha oameni trebuie de ucis da nu de hranit toata viatsa la puskarie...
  • de VERA (02.03.2011 10:47)
    sınt de acord cu tine Tamara nu trebue sa ecziste aşa vermi daca ei eczista noi parintii nu putem fi liniştiti
  • 43RF (02.03.2011 11:43)
    DETENTIE PE DOUA VETI TREBUE SA-I DEA DEBILULUI ASTA................ ....TRAGETI ATENITEA CIT DE REPEDE SAU LAMURIT CU IDIOTUL ASTA,DAR CU NICHIFOR INTND SI INTIND,INCHIS SI ACELA PE VIATA
  • diana (02.03.2011 12:16)
    dumnezeu exista si vede ce se intimpla. desi nu pedepseste pe nimeni. in curind fiecare va da socoteala lui. nu dumnezeu este devina pentru tot raul din lume.dumnezeu este iubire-spune biblia.
  • YANA (02.03.2011 12:25)
    PROTV SCRİTİ CA MAMA LUCRA LA MOSCOVA.DAR İN REPORTAJ VORBİTİ DE İTALİA.
  • Elena (02.03.2011 13:11)
    ,, Bietul om'' vedeatea-s pe tine cum il mai jeleai daca iti viola tie copilashul!
  • ddd (02.03.2011 13:11)
    parca o zis ka la Moscova a fost plecata deam zik ka la italia.......... of ce ne facem cu tara asta???????de nebuni
  • SUA (02.03.2011 14:07)
    Te inseli amarnic. Exista Dumnezeu! Iti place acest adevar sau nu, pregateste-te sa intilnesti pe Facatorul tau.
  • SUA (02.03.2011 14:08)
    Amin!
  • setea (02.03.2011 15:06)
    si de ce detentie pe viata, nu-i mai usor pedeapsa cu moartea pt asa criminali? La ce bun statul se cheltuie pt asa psihopati!!!??
  • Ina (02.03.2011 15:45)
    Sunt deacord cu o persoana care a scris mai sus ca 'este diferenta dintre o doamna si copil de 2ani'. Aici nu stiu cit de bolnav sa fii ca sa incurci copilul cu femeia. Asa pedeapsa e pe dreptate. Bravo!!!celui care a muncit din greu ca sal inchida pe viata.
  • fy,i (02.03.2011 16:10)
    Da, eu personal cunosc asa cazuri si de fiecare data scapa de puscarie.
  • Gresit (02.03.2011 17:11)
    Dumnezeu exista..El a lasat legi..cum sa se poarta fiecare...si a lasat statul sa ee masurile necesare de protectie.... Numai..ca ni-si fac tori datoria..asa cum trebue...
  • Pentagon (02.03.2011 17:16)
    baietii de la inchisoare il vor astepta cu bratele deschise, nu trebuie sai dorim sa moara, il lasam sa treaca toata viata prin chinul care la facut
  • victor (02.03.2011 20:27)
    Asa ii drebuie !!! Detentie pe viata....Gunoi al societatii!!! P/u asta moarte ii trebuei..in chinuri!!! da las ca in penitenciar il vor face CUCOS !!! As al f***ta tati !!! Respect pentru Justitie in acest caz !!
  • eeeee (02.03.2011 20:32)
    dumnezeu exista ,la tine in cap nu exista.....
  • de SUA (02.03.2011 20:38)
    amin glorie lui dumnezeu.
  • caty (02.03.2011 21:00)
    ....nu se scrie ;;la ITALIA.e corect IN ITALIA..de fapt intr-un reportaj se spunea ca mama era plecata la Moscova.... in privinta la sentinta sint DE-ACORD SA FIE PE VIATA SI MUNCA SILNICA....
  • 11 (02.03.2011 21:16)
    ba, tu esti idiot? ce fel de circumstante neclare? asta este un om bolnav ( cred ca aia da la duba o sa-i traumatizeze si lui fundul). Sarmanul copil :(
  • e nevoie de dreptate pentru toti (02.03.2011 22:11)
    cu parere de rau legea e pentru cei saraci!!!ar fi de dorit sa fie si pentru cei bogati!!!dar la noi in MOLDOVA banii joaca rolul!!!???
  • апт (02.03.2011 22:19)
    у тебя хоть есть представле ние,ка выглядит двух летний ангелочек?? ? Сука,таки как ты тянут всех вниз я бы такому петушку кашу из его же члена сварил бы и накормил бы до полусмерти ,а потом напихал бы ему в ж...у кукурузные качаны в добавку. Гд е ваш рассудок млин???? У тебя сцука нет детей видимо,да не нужны они тебе потому что мозгов нет.......а детям нужно дать по возможност и всё что бы они стали настоящими людьми а не такие как эти мрази что перепутал девочку двух лет и женщину 30......(((((( На еюсь я тебя внятно объяснил,е ли кто то не поймет я переведу.... ... Sint la noi ligile slabe vas spune, pentru asa ceva sar cuveni bataia publica cu ciomegile ca in Africa si o sa vedeti cum ne izbavim de putregaiuri
  • Altin (02.03.2011 22:47)
    ma tem sa nu primeasca placere, mazohistul naibii
  • igor (03.03.2011 00:19)
    Vreau sa va spun, ca individului resectiv nui trebuie detentie pe viata, lui ii ajuns sa stea jumate de ora in penintenciar. Pur si simplu el nu va iesi viu de acolo. Daca in justitia noastra acesti indivizi scapa doar cu detentie, atunci in interiorul peniteniarului eii sunt sortiti la moarte. Chiar si in lumea Criminala sunt niste regului cu vizavi de asa fappte.
  • Anastasia (03.03.2011 22:12)
    Bietul om??? Dar cum rămâne cu fetiţa? Ceia zice daca ai fi fost tu in locul acelei fetiţe de doi ani? sau sa fi fost fitiţa ta?
  • Anastasia (03.03.2011 23:02)
    Când este pedepsit batjocoritorul, prostul se face înţelept... (Proverbele lui Solomon 21:11)
    Euro
    • Leu moldovenesc
      2.8 lei
    • Euro
      323 eur
    • Dolar S.U.A.
      323 usd
    • Leu romanesc
      323 ron
    • Rubla ruseasca
      4 rub
    • Hrivna ucraineana
      4 uah
    • Leva bulgara
      4 bgn