Google+
Electorala 2014

Fumatul in locurile publice va fi interzis

Fumatul in locurile publice va fi interzis
Embed:

Parlamentul a adoptat in prima lectura un proiect de lege care prevede acest lucru.

Astfel, in baruri se va putea fuma doar in locuri special amenjate.

Sursa: Pro TV
Citeste mai multe despre: ,

stiri pe acelasi subiect:

vezi mai multe stiri din Social

Comentarii

Comentariile venite din partea voastra cu privire la evenimentele prezentate pe website-ul nostru sunt apreciate de autorii materialelor si de ceilalti utilizatori, daca sunt exprimate intr-un limbaj decent. Ne rezervam dreptul sa nu publicam sau sa inlaturam de pe www.protv.md acele mesaje/ comentarii/ opinii care aduc injurii celorlalti vizitatori sau incurajeaza ura de rasa, religie si sex.
Nume:
Mesaj:

s-a intamplat acum 1 an:

  • Dima (12.11.2007 08:02)
    Cred ca e o lege foarte acut necesara acum. Am in vedere pentru integrarea in Europa. Dar si pentru sanatate. Poate la anu se va interzice si bautul in locuri publice. Mai ales intr-o zi deosebita din toamna.
  • Dmitrii (12.11.2007 13:36)
    În sfârşit se adoptă şi legi cât de cât bune , demult trebuia de spus NU fumatului.
  • eu (12.11.2007 13:54)
    nu exista kultura. ramine doar de a interzice prin lege. dar simt ka kiar daka va fi adoptata, va trece mult pina va fi respectata. pentru ka oamenii kare au necesitatea de a fuma, nu-i respekta pe cei pe kare asta ii deranejaza.
  • igor (12.11.2007 18:36)
    bravo pentru legea asta,demult trebuia,chiar si inaintea celorlalte state care au aprobat asa lege,este inposibil sa stai sa beai un ceai,bravo
  • Victor (13.11.2007 12:44)
    Pe pachete de tigari nu numai trebuie de amenintat mai dur ci de pus imagini cu cancer pulmonar, ori cu plamani negri de fum. Asa cum se face in Asia de Sud-Est. Ca rezultat numarul fumatorilor pe acolo este mult mai mic decat la noi.
  • NataLee (13.11.2007 13:14)
    chiar va multumesc din suflet!...intr-adeva r era necesara,daca ar mai interzice fumatul si in strada...ar fi SUPER! ...dar cred ca cel mai bine va fi cind oamenii singuri ,constienti de dauna pe care o aduce ar renunta!E ABSURD SA-TI FACI RAU IN PLUS SA PLATESTI BANI PE ASTA ! noroc pe cei care se imbogatesc din slabiciunea cuiva...
  • USA (13.11.2007 21:12)
    Imi place, Moldova tarisoara noastra progreseaza ;-) Ne ramine sa ne rugam, si sa respectam legile, ca sa apara macar nadejdea la un viitor mai bun!
  • ERA (13.11.2007 23:00)
    Voi cei care nu ati fost dependenti de fumat, nu-i intelegeti pe acei ce fumeaza. Fiti siguri ca toti fumatorii dependenti, au un vis, sa se lepede de fumat. Eu m-am chinuit 3 ani sa scap de ciuma asta, si in sfarsit respir cu are curat:). Salut idea da a interzice fumatul in locuri publice. Dar, as vrea toleranta si intelegere pt fumatori, din partea celor care nu fumeaza. Fumatorii dependenti sunt oameni nefericiti. Ei inteleg perfect, dauna pe care o aduc sanatatii proprii si sanatatii celor din jur, dar nu pot renunta. Tigara e ca un drog...