Google+

VIDEO - Tottenham mai spera la titlu. Londonezii au facut show cu Stoke, scor 4-0

Embed:

Finalul sezonului in Premier League este unul de-a dreptul palpitant. Tottenham nu renunta la lupta pentru titlu, iar aseara a facut o noua demonstratie de forta, dupa 4 la 0 cu Stoke. Acum Spurs este la 5 puncte in spatele liderului.

Lupta pentru titlu in Anglia este in plina desfasurare. Tottenham mai spera la primul loc, dupa un nou meci superb. Aseara londonezii au facut show pe Britannia Stadium si s-au impus fara probleme in fata lui Stoke, cu 4 la 0. Tottenham a inceput in forta si a deschis scorul inca in minutul 9. Golgheterul Harry Kane a marcat dupa o executie de zile mari.

In repriza secunda echipa lui Mauricio Pochettino a continuat ofensiva. Oaspetii au dominat clar si au mai marcat de 3 ori. In minutul 67, Eriksen a reusit o pasa impecabila, iar tanarul Dele Alli a lobat perfect portarul pentru 2 la 0. Peste alte 4 minute, Harry Kane a inscris din nou si a urcat pe primul loc in topul golgheterilor, cu 24 de reusite in acest sezon de Premier League.

Si tanarul Dele Alli a reusit dubla aseara. Englezul a stabilit scorul final de 4 la 0, in minutul 82. Astfel, Tottenham a profitat din plin de egalul lui Leicester din aceeasi etapa si s-a apropiat la 5 puncte de liderul din Anglia. Pana la finalul campionatului au mai 4 etape.

Sursa: PRO TV