O femeie de 45 de ani a fost lovita mortal de o masina pe o strada din sectorul Botanica al capitalei.
Potrivit politiei, totul s-a intamplat in jurul orei 20:00. Victima a incercat sa treaca strada intr-un loc interzis, insa, la un moment dat, a fost lovita in plin de catre un automobil. La volanul masinii de model Opel se afla un sofer in varsta de 20 de ani. Din cauza leziunilor, femeia s-a stins pe loc.
Politia investigheaza cazul.

