O familie din Bender a ajuns la spital, dupa ce s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon in propriul apartament. Mama si copilul de 3 ani au fost internati in sectia de reanimare, iar barbatul in sectia de pneumologie.
Potrivit novostipmr.com, totul s-ar fi intamplat aseara la Bender. Cei doi soti de 26 si 27 de ani si copilul lor de 3 ani s-ar fi intoxicat cu monoxid de carbon in propriul apartament. Micutului i s-a facut rau, apoi si cei doi soti au simtit dureri de cap, dupa care barbatul a chemat ambulanta.
Ulterior, cei trei au fost internati in spital.
Toate circumstanele producerii incidentului urmeaza a fi stabilite de oamenii legii.
*Poza simbol


