Dupa ce un tanar, ranit in accidentul de la Stefan Voda, s-a plans de neglijenta unui medic de la Institutul de Medicina Urgenta, spitalul a anuntat ca s-a autosesizat.
Intr-un filmulet publicat pe facebook, Eugen Dragoman a declarat ca timp de 7 zile cat a fost internat, el a fost, practic, ignorat de traumatolog.
Administratia spitalului sustine ca va face investigatii si se va pronunta ulterior. Responsabilii insa nu ne-au oferit mai multe detalii. Eugen Dragoman a fost ranit in accidentul produs acum doua saptamani, cand un autobuz ce se indrepta spre Zatoca s-a izbit de un tractor. Trei persoane au murit atunci, iar 12 au fost ranite.

