Vreme neobisnuit de calda pentru luna februarie. Astazi in tara s-au inregistrat maxime de 20 de grade. Daca temperatura de afara va continua sa creasca, atunci cea din calorifere va scadea, spun autoritatile.



Vlad COTET, VICEPRIMAR: “Pentru ca se asteapta vreme si mai calda, vom schimba parametrii la caldura.”


Potrivit meteorologilor, temperaturile care se inregistreaza in aceste zile sunt aproape de recordul inregistrat acum 25 de ani. Pe 22 februarie 1990, am avut temperaturi de pana 23 de grade in aceeasi perioada. La fel de cald va fi si maine, dupa care urmeaza o racire usoara a vremii.