Prim-ministrul Chiril Gaburici si Ambasadorul Japoniei au semnat astazi un acord de grant in domeniul educatiei. Astfel, Guvernul Japoniei va acorda tarii noastre 980 de mii de dolari.
Banii vor fi cheltuiti pentru reparatia scolilor si dotarea acestora cu mobilier. In planul de finantare a institutiilor se vor regasi scoli si din Transnistria, dar si Gagauzia.


