Google+

Real Madrid - Liverpool 3-1. Real Madrid, regina Europei pentru a treia oara consecutiv

Real Madrid a cucerit trofeul Ligii Campionilor pentru a treia oara consecutiv, o premiera, dupa ce a invins-o in finala pe Liverpool cu scorul de 3-1 la Kiev.

Desfăşurarea finalei liveTEXT:

Minututul 90+3. Final de meci. Real Madrid este din nou regina Europei!

Minutul 83 GOL Real Madrid! Comedia erorilor pentru portarul lui Liverpool. Gareth Bale reuşeşte dubla, a tranşat soarta finalei cu un şut de la 30 de metri, la care portarul Karius a scăpat mingea în plasă.

Minutul 74 Ocazie uriaşă pentru Real Madrid. Cristiano Ronaldo a fost blocat de Robertson

Minutul 70 Mane, aproape de a egala din nou. Mingea loveşte bara porţii apărate de Keylor Navas.

Minutul 64 GOL Real Madrid! Gareth Bale reia fabulos, din foarfecă, în vinclul porţii. Zidane explodează pe margine. Galezul fusese introdus de Zinedine Zidane în min. 61, în locul lui Isco.

Minutul 55 GOL Liverpool! Sadio Mane egalează după o lovitură de la colţul terenului. A prelungit mingea trimisă cu capul de Dejan Lovren.

Minutul 51 GOL Real Madrid! Gafă uluitoare a portarului lui Liverpool - Karius. Trimite mingea direct în piciorul lui Benzema care trimite în poartă. Benzema a profitat de o eroare impardonabilă a portarului Karius, francezul blocând o repunere cu mâna a acestuia.

Sursa: PRO TV