Google+

RUSIA - ARABIA SAUDITA 5-0, deschiderea Cupei Mondiale 2018! SPECTACOL DE MONDIALE...pe final! Rusia a marcat 3 goluri in repriza a doua

S-a dat start Campionatului Mondial din Rusia. Meciul de deschide Rusia - Arabia Saudita.

Min 90+3 GOOOL Rusia! Golovin reuseste si el un super gol. Rusia face spectacol pe final.

Min 90+1 GOOL Cheryshev! Executie FA-BU-LOA-SA a rusului, primul gol cu adevarat de Mondiale.

Min 88 Golovin, primul jucator care vede cartonasul galben la aceasta editie a Campionatului Mondial.

Min 71 GOOL Rusia! Dzyuba inscrie la prima atingere de balon! Intrase de doar cateva secunde si reia cu capul din mijlocul careului.

Min 68 Dubla ocazie pentru rusi! Al-Maiouf reuseste sa intervina salvator in doua randuri.

Min 65 Lovitura de cap a lui Cheryshev este trimisa pe centrul portii. Portarul saudit retine.

Min 56 Sauditii, la un pas de a marca: Al-Sahlawi rateaza milimetric intalnirea cu mingea.

Min 52 Samedov trage mult peste poarta din 20 de metri.

Min 50 Rusii incep in atac si repriza a doua. Fundasul Osama blocheaza prima actiune de atac a gazdelor din repriza a doua.

Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45+2 Final de prima repriza!

Min 43 GOOL Rusia! Cheryshev majoreaza diferenta dupa o gafa incredibila in apararea sauditilor. Cheryshev a intrat in locul lui

Dzagoev la mijlocul primei reprize.

INFO: 1-0, cel mai intalnit scor la meciurile de deschidere ale Cupei Mondiale. De cinci ori s-a mai intamplat pana acum.

Min 35 Zobnin cade rau, iar rusii cer penalty! Arbittrii au lasat jocul sa continue.

Min 24 Prima schimbare a Rusiei: Dzagoev iese accidentat. Cheryshev intra in locul sau.

Min 21 Prima aparitie in careu a sauditilor: reluarea cu capul a lui Al-Sahlawi este deviata in corner. Mingea trece putin pe langa.

Min 15 Al-Maiouf reuseste o parada fantastica la noua ocazie uriasa a Rusiei.

Min 12 GOOOL Rusia! Gazinsky deschide scorul printr-o lovitura de cap din 6 metri. Faza discutabila, se putea dicta fault in atac.

Min 11 Dzagoev trage periculos, dar sutul sau este deviat. Corner pentru Rusia.

Min 7 Sutul lui Samedov, in blocajul lui Osama! Cea mai importanta sansa de gol creata de gazdele Mondialului.

Min 2 Prima actiune de atac a Rusiei, blocata in marginea careului de 6 metri de sauditi.

Min 1 A inceput Campionatul Mondial!

17:36 A inceput spectacolul! Canta Robbie Williams pe Lujniki!

17:28    — Football 24/7 (@foetball247) 14 июня 2018 г.

17:19  Dupa Rusia, in Statele Unite s-au vandut cele mai multe bilete pentru meciurile Mondialului. Urmeaza Brazilia, Columbia si abia apoi Germania, echipa din Europa cu cea mai importanta sustinere dupa tara organizatoare.

17:00 Un grup mare de suporteri mexicani va asista la meciul Rusiei.

Mai multe detalii pe World Cup Live Stream.

Sursa: sport.ro