Trei barbati au fost surprinsi fiind intinsi la pamant pe un teren de joaca, intr-o curte de la Botanica. Politia spune ca acestia se aflau in stare avansata de ebrietate.

Barbatii au fost dusi la Inspectoratul de la Botanica, pentru verificarile de rigoare. Astfel, pentru ca au consumat alcool intr-un loc public, acestia risca o amenda de la 150 pana la 600 de lei.

Imaginile au fost facute de catre un barbat care locuieste intr-un bloc din aceasta curte si care s-a aratat indignat de faptul ca oamenii stau pe un teren de joaca, acolo unde deobicei sunt multi copii.