În urma accidentului grav de la Ștefan Vodă, două echipe de ambulanță au intervenit și au oferit îngrijiri de urgență pentru 4 persoane, cu vârste între 33 și 85 de ani, care erau rănite.

Potrivit AMUP, cele patru persoane au fost preluate și transportate la Spitalul Raional Ștefan Vodă pentru tratament suplimentar. 

Accidentul a avut loc astăzi în apropierea raionului Ștefan Vodă. Preliminar s-a stabilit că un autocar, care transporta 27 de pasageri, s-a lovit cu un tractor și s-a răsturnat pe marginea drumului.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.