O detinuta din penitenciarul Pruncul a decedat in celula, la scurt timp dupe ce a fost externata din spital. Pe corpul femeii nu au fost depistate urme de violenta.

Potrivit Administratiei Nationale a Penitenciarelor, femeia suferea de o boala incurabila si a fost internata la Institutul de Medicina Urgenta din capitala, insa dupa o perioada aceasta a fost transferata inapoi in penitenciar.

Femeia de 37 de ani a fost gasita fara suflare, in aceasta dimineata, in celula sa. 

Imediat, despre deces, au fost informate organele procuraturii, Inspectoratul de politie Buiucani, Avocatul Poporului si rudele femeii.