Mai multi oameni s-au adunat in fata monumetului lui Stefan cel Mare din centrul capitalei pentu a sustine propestele anti-guvernamentale organizate in ultimele zile la Bucuresti.
Demonstratia de sustinere a protestelor de la Bucuresti a inceput in jurul orei 18. In fata monumentului lui Stefan cel Mare s-au adunat zeci de oameni. Acestia au venit cu pancarde pe care au scris mesaje de solidaritate.
Manifestatia a fost organizata de PPDA, PAS si PLDM. Cei adunati au condamnat actiunile de violenta ale jandarmeriei romane impotriva protestatarilor si au incurajat romanii care lupta pasnic pentru o democratie veritabila.
Pe Instagram-ul ProTv Chisinau gasiti imaginile momentului din Moldova, dar si din lume!

