Tânăra care a căzut de la înălțime în timpul unui show la Chișinău Arena a ieșit de la reanimare. Informația a fost confirmată pentru PRO TV de purtătorul de cuvânt al Institutului de Medicină Urgentă, Dorina Arseni.
Potrivit acesteia, pacienta a fost internată ieri în Secția de Reanimare pentru stabilizare și monitorizare, iar astăzi starea pacientei s-a ameliorat semnificativ în după-amiaza zilei de luni, permițând mutarea acesteia într-o altă secție.
„Tânăra a fost transferată pentru altă etapă de tratament în secția neurochirurgie”, a menționat purtătorul de cuvânt al Institutului de Medicină Urgentă.
Un acrobat a căzut de la înalțime, pe gheață, în timpul unui spectacol la Arena Chișinău. Momentul a fost surprins de martori și publicat pe rețelele de socializare.
Potrivit poliției, incidentul a avut loc ieri seară, în jurul orei 17:50, la Arena Chișinău. Conform informațiilor preliminare, o angajată în timpul unui număr a căzut de la înălțime. La fața locului imediat s-a deplasat poliția pentru stabilirea tuturor circumstanțelor.
Tânăra de 24 de ani a fost preluată de un echipaj medical și transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Pe caz a fost inițiată o anchetă.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508