Un grav accident rutier a avut loc în această dimineață între satele Bîcioc și Parcani, din stânga Nistrului. Două persoane au murit, iar alte două au fost transportate la spitalul din Tighina. Salvatorii au publicat imagini cu momentul descarcerării unui pasager.
"- Ține, ține.
Țin.
Mâna, mâna.
Stai.”
Salvatorii au descarcerat o femeie care se afla pe bancheta din spate. În salonul mașinii se afla și un bărbat, pasager pe bancheta din față, în urma rănilor primite acesta a decedat pe loc.
Lângă automobil au fost depistate alte două femei, una decedată, iar alta în viață, fiind preluată de echipajul de medici. Preliminar, s-a stabilit că în urma impactului acestea au fost aruncate din mașină.
Nu se cunoaște deocamdată cine este conducătorul auto și cum a avut loc accidentul. Din imagini se înțelege că șoferul a pierdut controlul volanului, a derapat de pe șosea și a ajuns cu mașina în câmp.