Familia lui Mohammed Albaghli, milionarul kuewitian disparut pe 5 august 2015 in Prahova, ofera recompensa de 1 milion de euro celui care ofera indicii care duc la gasirea lui.

Pentru o mai multa încurajare si simulare, în vederea obtinerii de ajutor pentru a afla ce s-a întâmplat cu tatal nostru, pe perioada unei singure luni, luna august, recompensa va fi ridicata la suma de 1 milion de euro care va fi oferita oricarei persoane care ofera informatii de natura sa duca la gasirea tatalui nostru”, a anuntat miercuri familia, citata de Mediafax.

Mohammed Albaghli a disparut pe data de 5 august 2015 în satul Cheia din Judeţul Prahova, unde are o casa de vacanţa.

Familia s-a declarat revoltata ca barbatul a disparut într-o localitate ”asa de mica” precum Cheia, unde toţi locuitorii se cunosc între ei.

În ultimii 3 ani, anchetatori români şi din Kuewit au încercat sa rezolve cazul, însa fara succes.

Sursa: Mediafax