Igor Popa ramane sef interimar la Procuratura Generala. Sedinta CSP la care urma sa fie ales un nou procuror general interimar nu a avut loc astazi.

ȘOR A FĂCUT PRIMELE DECLARAȚII

La o luna de cand a fugit din tara, Ilan Sor a facut primele declaratii. Acesta a aparut intr-un live la o televiziune care ii apartine si s-a aratat nemultumit de decizia magistratilor de a-l anunta in cautare.


PD VREA DEMISIA MINISTRULUI FINANȚELOR

Democratii vor demisia ministrului de finante. Acestia cer ca Natalia Gavrilita sa vina in parlament si sa raspunda pentru anularile de scutiri de taxe anuntate la inceputul acestei saptamani.


PERCHEZIȚII LA CENTRUL PENTRU ACHIZIȚII ÎN SĂNĂTATE 

Directorul Centrului pentru Achizitii Centralizate in Sanatate a fost demis si este cercetat penal pentru ca ar fi favorizat un agent economic la licitatia de achizitie a insulinei.