Ministerul Justiției a demarat o anchetă în cazul aplicării legii amnistiei, după apariția unor suspiciuni de abuz în eliberarea unor criminali condamnați la detenție pe viață, iar fostul președinte al CC susține că nu există doar un singur vinovat.
RADULOV UMEAZĂ SĂ REVINĂ DUPĂ GRATII
La câteva săptămâni după ce a fost eliberat și a plecat din țară, Curtea de Apel Nord, a decis că interlopul Iurie Radulov, condamnat pe viață și eliberat înainte de termen, trebuie să revină în închisoare.
SANDU RESPINGE ACUZAȚIILE LUI DRAGALIN
Maia Sandu respinge acuzațiile fostei șefe de la Anticorupție, precum că i-ar fi cerut o listă cu procurorii considerați integri pentru a promova vettingUL. Veronica Dragalin spune că are dovezi.
ȘASE MORȚI LA NEW YORK
Directorul executiv al companiei Siemens, soția și cei trei copii ai săi, au murit după ce elicopterul în care se aflau s-a prăbuşit în râul Hudson din New York.