Nici bine nu am scapat de ploi, ca se si reintorc. Meterologii au emis un nou cod galben de ploi si vijelii cu descarcari electrice, in intervalul zilei de astazi si noaptea de 19 iunie.
Meteorologii anunta ca in urmatoarele doua nopti vom avea cod galben de ploi cu grindina si vijelii. Si codul galben de canicula se mentine, totul se datoreaza unei mase de aer calde care vine din nordul Africii. Valul fierbinte se va face simtit pana la 23 iunie.
Potrivit specialistilor, temperaturile medii din aceasta perioada depasesc norma cu 7 grade Celsius.
![]()


