Gata cu ploile. Meteorologii au emis astazi cod galben de canicula pentru intreaga tara. Codul intra in vigoare maine, 25 iuniei si este valabil pana pe 1 iulie.



Temperatura maxima a aerului va atinge valori de 33 - 34 de grade si chiar mai mult in unele regiuni.

 Astfel, duminica vremea va fi frumoasa, cu temperaturi de pana la 33 de grade Celsius.

Si saptamana viitoare temperaturile nu vor cobori mai jos de 32 de grade, in sudul, centrul si nordul tarii.