Meteorologii au emis cod galben de ingheturi in orele nocturne si ale diminetii pe 2-4 octombrie. Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de Stat, temperaturi de pana la -3 grade s-au inregistrat in mai multe localitati din Republica Moldova.
Noaptea trecuta, la Ribnita, Balti, Soroca, Tiraspol si Ceadir-Lunga au fost inregistrate temperaturi de -3..-1 grade.„In aceasta noapte la fel se asteapta ingheturi”, spun meteorologii.
Peste zi, vremea va fi frumoasa cu cer variabil, partial noros, cu maxime termice de +18 grade Celsius.
In urmatoarele zile vremea nu se va schimba esential.



