Codul galben de vant si ploi a intrat in vigoare in aceasta seara si va dura pana maine, la ora 18.

Ninsoarea din urmatoarele zile, de fapt, se va transforma in lapovita, intrucat ne asteapta temperaturi pozitive, pe parcursul zilei.

Maine, de exemplu, vom avea pana la 3 grade la sud. Noaptea, insa, minimele vor fi de minus 7 grade. Spre sfarsitul saptamanii, temperaturile vor mai creste, ziua. Pana la 6 grade se vor inregistra vineri.