De la 30 de grade, la sub 0 grade. Meteorologii au emis astazi, cod galben de ingheturi pentru toata tara.

Nu uitati sa va luati umbrelele si un pulover mai gros atunci cand plecati de acasa. In urmatoarele zile va ploua si va fi destul de frig. Meteorologii au emis cod galben de ingheturi. Incepand de miercuri si pana sambata la suprafata solului sunt prognozate ingheturi de pana la minus 2 grade.


Maximele vor oscila intre 14-16 grade, iar noaptea nu vom avea mai mult de 10 grade. Potrivit meteorologilor aceste temperaturi sunt cu 2-3 grade sub media climatologica a acestei perioade. Nu vom vedea soarele cel putin o saptamana, deoarece cerul va fi mai mult noros si vor cadea averse, insotite de descarcari electrice si vant puternic. Site-urile meteo internationale arata ca la sfarsit de septembrie, inceput de octombrie vremea se va incalzi astfel ca vom avea peste 22 de grade ziua.