Primavara s-a instalat comod la mijlocul lui februarie. Astfel, ne putem bucura de vreme frumoasa mai devreme decat ne-am asteptat. Meteorologii spun ca astfel de temperaturi in aceasta luna am avut cu 15 ani in urma.
Maine vom avea o maxima de 9 grade, iar de duminica temperaturile cresc si mai mult, pana la 13 grade, astfel incat marti ne vom bucura de vreme cu soare si maxime de 19 grade. Noaptea temperaturile vor oscila intre 3 si 6 grade in centrul tarii. T
emperaturile nespecifice acestei perioade se vor mentine pana la sfarsitul saptamanii viitoare.


