Dintr-un cod galben in altul. Pentru saptaman care vine, sinopticienii prognozeaza vreme caniculara si nu exclud ca vor emite o avertizare meteo.


Incepand de marti temperaturile vor incepe sa creasca, astfel ca maximele vor depasi 35 de grade la umbra. De marti scapam si de noptile racoroase. Temperaturile vor creste pana la 20 de grade. In week-end s-ar putea sa cada precipitatii.