Se pare ca chiar daca e sfarsit de martie, baba Dochia nu ne lasa sa ne bucuram de primavara pentru ca mai are ceva cojoace de scuturat. Pentru astazi meteorologii au prelungit codul galben care a fost emis ieri si se asteapta si cativa fulgi pe alocuri.

Potrivit Serviciului Hidrometeorologic de Stat, astazi vom avea parte de cativa fulgi pe alocuri pe alocuri in toate raioanele tarii. Vantul va sufla cu pana la 18 m/s, iar presiunea atmosferica va fi normala. Dimineata pe la ora 6 in capitala a nins putin, dar tepmperaturile pozitive au topit imediat fulgii pufosi si mari.

In Nordul tarii, vom avea temperaturi cuprinse intre +8 grade ziua si -3 grade pe timp de noapte.



In Centrul tarii mercurul din termometre va cobora pana la -2 grade Celsius noaptea si +9 grade, ziua.



In partea sudica a tarii, vom avea +10 grade ziua si -1 grade pe timp de noapte.



In capitala se vor inregistra +8 grade ziua si -1 grade pe timp de nopate. 

Maine vremea nu se va schimba esential.