Ninsori si apoi ploi. Asa va arata saptamana care vine. Potrivit meteorologilor, daca vreti sa va bucurati de zapada trebuie sa o faceti marti si miercuri cand va ninge in toata tara si se vor inregistra temeperaturi negative.
Joi la fel vom avea precipitatii doar ca sub forma de ploaie, intrucat vremea se va incalzi asa incat ziua se vor inregistra temperaturi de 0 grade. Vineri vremea va fi la fel, iar in weekend nu vom avea precipiatii deloc si se vor inregistra temperaturi pozitive intre 1 si 3 grade. Totusi meteorologii spun ca din cauza temeperaturilor negative care se vor inregistra noaptea, pe drumuri se va forma ghetus.
*Poza simbol
Sursa Foto: moldovenii.md


