Primavara se simte bine in timpul iernii. Astfel, dupa doua zile in care a fost un pic mai rece, temperaturile ridicate revin. Maine in capitala vom avea pana la 5 grade ziua, iar duminica maximele vor ajunge pana la 7 grade.
Saptamana viitoare ne intampina cu temperaturi si mai inalte, astfel incat vom avea intre 8 si 11 grade in centrul tarii. Potrivit site-urilor meteo internationale, vremea calda se va mentine pana la jumatatea lunii februarie.


