Un grav accident a avut loc in aceasta seara in sectorul Buiucani al capitalei. Doua persoane au ajuns la spital, dupa ce masina in care se aflau s-a ciocnit violent cu un Volkswagen.
Potrivit politiei, totul s-a intamplat in jurul orei 23:00 la intersectia strazilor Onisifor Ghibu cu Alba Iulia. Un Volkswagen, condus de un tanar de 27 de ani s-a ciocnit violent cu o Skoda, in care se afla soferul de 25 de ani si doi pasageri de 34 si respectiv 35 de ani.
In urma impactului, ambii pasageri din Skoda au ajuns la spital.
Vinovat de producerea accidentului se face soferul Volkswagen-ului, care potrivit politiei, nu a cedat trecerea. Acesta risca 6 puncte de penalizare si 1.500 de lei amenda.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()

