În aceste momente au loc percheziții la un grup criminal organizat specializat în migrația ilegală și falsificarea actelor de identitate. Descinderile sunt efectuate ofițerii de la Serviciul protecție internă și anticorupție al MAI, în comun cu angajații INI și IGPF, sub conducerea PCCOCS.
„La moment, ofițerii Inspectoratului Național de Investigații în comun cu cei ai Serviciului protecție internă și anticorupție al MAI, Inspectoratului General al Poliției de Frontieră, sub conducerea Procuraturii pentru Combaterea Criminalității Organizate și Cauze Speciale, desfășoară acțiuni de urmărire penală privind activitatea unui grup criminal organizat, specializat în organizarea migrației ilegale și falsificarea actelor de identitate”, a anunțat responsabilii IGP, precizând că vor reveni cu detalii.
Pe Telegram-ul Pro TV Chisinau găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508


