Meciul, Franța și Belgia este finala din optimi de la campionatul european. Cele doua formații au prestat un joc frumos, dar fără goluri în prima repriză.

Publicat:02.07.2024, 01:01

În partea secundă însă partida s-a animat, iar echipele au riscat mai mult. Astfel, cu 15 minute înainte de fluierul final, scorul este de 1-0 în favoarea Franței, care este foarte aproape de faza următoare.

În această seară se mai decide o altă echipă calificată în sferturi în partida dintre Portugalia și Slovenia. Duelul dintre cele două începe la ora 22.

Pe Telegram-ul  Pro TV Chisinau  găsiți imaginile, dar și știrile momentului din Moldova și din întreaga lume! Fii reporter Pro TV. Dacă ai surprins imagini care pot deveni o știre, ni le poți trimite pe Viber, Whatsapp sau Telegram la numarul 079400508.