Saptamana fierbinte care ne asteapta ia determinat pe meteoroogi sa emita cod galben de canicula in toata tara.

Potrivit Serviciului Hidrometeo maine in majoritatea localitatilor maximele vor depasi 33 de grade. Treptat temperaturile vor creste, astfel ca joi se vor inregistra pana la 37 de grade. Week-endul urmator va fi ploios. Vor cadea preicpitatii insotite de descarcari electrice iar maximele vor oscila intre 24 si 26 de grade.