De maine revin ploile. Meteorologii au emis cod galben de precipitatii puternice insotite de descarcari electrice.
Pana miercuri va ploua in toata tara iar temperaturile vor scadea. Daca astazi am avut 28 de grade in sudul tarii maine vom avea doar 20. De joi vremea se va incalzi. Temperaturile vor creste treptat, astfel incat duminica viitoare vom avea 33 de grade. Potrivit site-urilor meteo internationale pana la sfarsitul lunii iunie vremea va fi frumoasa, maximele nu vor cobori sub 28 de grade.
*Sursa foto: meteo.md

