De azi intra in vigoare codul galben emis de meteorologi. Acestia anunta ca ne asteapta ploi, care se vor transforma in lapovita. Pe drumuri se va forma ghetus. Codul galben este valabil pana miercuri.


Totodata, meteorologii anunta intensificari ale vantului.

Azi, maxima nu va depasi 6 grade Celsius, iar minima va fi de -2.

Maine vremea se va raci nesemnificativ. Ziua vor fi 4 grade Celsius, iar noaptea -4. Va cadea lapovita, iar pe drum este posibil sa se formeze polei. Miercuri vom avea parte de aceeasi vreme.

Joi vom avea si temperaturi negative in timpul zilei. Astfel, mercurul in termometre va oscila intre -2 si 3 grade Celsius. Noaptea vor fi -6 grade.

Vineri, temperatura zile va fi ca si in ziua precedenta. Noaptea insa, va fi mai frig, iar termometrele vor indica -8 grade Celsius.

Weekend-ul incepe cu maxime cuprinse intre -2 si 3 grade Celsius, iar minime ce vor oscila intre -5 si -10 grade Celsius. Aceleasi temperaturi vor fi si duminica.