Si daca frigul nu e problema pentru manifestantii din corturi nu se stie cum vor reusi sa treaca peste ploile care se asteapta. Meteorologii au emis cod galben de precipitatii de precipitantii abundente si vant puternic in aproape toata tara.
Avertizarerea este valabila pana marti. Odata cu ploile si vremea se raceste si mai mult. Maine nu vom avea mult de 10 grade pe parcursul zile iar noaptea minimele nu vor urca mai sus de 3 grade, spre dimineata inregistrandu-se ingheturi. Totusi, miercuri, de Hramul capitalei vor avea parte de vreme frumoasa cu soare. Temperatura aerului fiind in medie de 13 grade. De joi ploile vor reveni si vor tine pana saptaman viitoare.


