Am scapat de norii de plumb si avem in sfarsit soare, doar ca si vant puternic. Meteorologii au emis pentru astazi si maine cod galben de vant. Viteza vantului va fi de pana la 20 de metri pe secunda.
In saptamana care vine va fi totusi vreme frumoasa, cu maxime de pana la 13 grade si fara niciun strop de ploaie.
Site-urile meteo internationale prognozeaza pentru sambata vreme excelenta, cu 17 grade caldura. Doar noptile ne vor aminti ca e primavara devreme, intrucat inca vor mai fi inregistrate ingheturi. Temperaturile noaptea se vor situa intre 0 si minus 2 grade.

