Dupa o zi dogoratoare, in aceasta dupa-amiaza a plouat torential. Din cauza vantului puternic a fost doborat un copac pe strada Albisoara, dar si pe strada Sarmegetuza.


Din fericire nimeni nu a avut de suferit, arborii insa a blocat accesul in curti. In acelasi timp pe mai multe strazi, inclusiv Albisoara si Calea Iesilor s-au format baltoace enorme, iar pe unele drumuri, unde se efectueaza lucrari de reparatie s-a format noroi. De maine insa nu mai ploua, iar meteorologii prognozeaza ziua temperaturi de 30 de grade la sud si 25 de grade la nord. In centrul tarii, dar si in capitala temeperaturile vor oscila intre 27 si 28 de grade. Incepand de vineri treptat temperaturile incep sa creasca, astfel ca in week-end vom avea 35 de grade la umbra. Ca apoi luni si marti sa revina ploile cu descarcari electrice pe intreg teritoriul tarii.