In sambata Pastelui, la Cimislia a plouat cu grindina. Potrivit unui vizitator al site-ului protv, piatra a inceput sa cada de dimineata si a durat cateva minute bune.
Grindina a fost marunta, insa a plouat destul de tare. La scurt timp gheata s-a topit.
Astazi, si in alte localitati din tara au cazut precipitatii.
Maine vom avea parte de vreme frumoasa cu maxime de 20 de grade. In nord vor cadea ploi slabe. Asa ca daca mergeti la biserica, nu va uitati umbrela.
La inceputul saptamanii viitoare temperaturile vor creste pana la 25 de grade. Joi si vineri va ploua.
Potrivit site-urilor meteo internationale, de Pastele Blajinilor vom avea pana la 17 grade.

