Noapte trecuta a fost cea mai rece din aceasta toamna. Potrivit meteorologilor, in unele localitati au fost inregistrate temperaturi negative.


Cel mai frig a fost in localitatea Bravicea, Calarasi, unde noaptea trecuta au fost -3 grade Celsius, afirma Anatol Putintica, directorul Serviciului Meteorologic de Stat. In Ceadar Lunga s-au inregistrat -2.6 grade, in Stefan Voda -1.5, iar in Lozova a fost -1 grad Celsius.

In Chisinau a fost mai cald, minima inregistrata fiind de 5 grade Celsius.

Meteorologii afirma ca si noaptea care va veni este posibil sa fie ingheturi. Insa avem si vesti bune. Vineri se va incalzi usor, insa va ploua. Sfarsitul de saptamana vine cu temperaturi in crestere si cer senin.