Iulie intra in forta si ne arata ca pe drept este numita luna lui cuptor. Urmatoarele zile vor fi fierbinti de-a binelea. Maximele vor urca pana la 37 de grade.
Maine vom mai avea parte de temperaturi de 29-30 de grade. Inceputul saptmanii vine cu maxime de 33 de grade. Marti si miercuri va fi si mai cald, in sud termometrle vor indica 37 de grade, la Chisinau 36, iar in nord 35. Canicula se va mentine pana vineri. Week-endul urmator va veni cu maxime de pana la 29 de grade. Potrivit site-urilor meteo internationale pana la sfarsitul lunii iulie nu vom mai avea temperaturi caniculare. Maximele nu vor trece de 30 de grade.


