Meteorologii au emis astazi ultimul cod galben de canicula din aceasta vara. De maine si pana la 1 septembrie vom avea maxime de pana la 34 de grade.

Vremea incepe sa se incalzeasca treptat. Maine vor fi 33 de grade iar pe alocuri sunt posibile ploi de scurta durata. Si joi ar putea sa cada cativa stropi. Temperaturile insa nu vor scadea. Week-endul va unul cu soare si cu maxime de 34 de grade. In prima zi de scoala vom avea 33 de grade. Potrivit site-urilor meteo internationale incepand cu 3 septembrie vremea se va raci usor.