Noaptea trecuta a fost printre cele mai reci de la inceputul acestui an, inregistrandu-se -24 de grade Celsius, afirma meteorologii.

Cea mai mica temperatura, -24 de grade Celsius, a fost inregistrata in Ceadar-Lunga si Bravicea. Aceeasi minima a fost si in noaptea dintre ani. Noaptea trecuta, in capitala au fost -16 grade.

Moteorologii afirma ca astazi, pe parcursul zilei, se va incalzi treptat, iar noaptea va fi mult mai calda fata de cea trecuta. Maine, la fel, vor fi temperaturi mai inalte decat azi - pana la 0 grade Celsius.