Vremea se strica din nou. Maine ploile revin in forta in mare parte din tara. Meteorologii au emis cod galben si anunta averse si frecvente descarcari electrice. Nu lipsesc nici rafalele scurte, dar puternice ale vantului si nici caderile de grindina.
Temperaturile maxime de maine vor fi de la 24 de grade in nord si pana la 26 de grade in sud. Minimele termice se vor incadra in general intre 14 si 15 grade. Timp de trei zile norii negri de furtuna nu vor ocoli aproape nici o localitate.
Potrivit site-urilor meteo internationale, spre sfarsitul saptamanii va rasari soarele, dar tot nu va fi foarte cald. Nici luna lui cuptor nu va fi fierbinte. La 1 iulie vom avea maxime de 28 de grade.


