God galben de topire a ghetii. Acesta a fost emis de catre meteorologi ieri si va fi valabil pana la sfarsitul lunii.
Meteorologii atentioneaza pescarii sa nu se aventureze pe suprafetele inghetate, iar parintii sa-si supravegheze copiii. Totodata, maine vom avea minime de pana la -2 grade, noaptea. Inceputul de saptamana vine cu lapovita. Noaptea, mercurul din termometre va cobori pana la -3 grade, iar ziua, temperatura maxima va fi de 6 grade.


