Codul galben de ninsori abundente si viscol expira azi. Asta nu inseamna ca se va si incalzi, insa nu va mai ninge zilele ce vin, afirma meteorologii.


Astfel, maine ne asteapta maxime intre -1 si -12 grade Celsius, iar minime de pana la -20 de grade Celsius. 

Duminca se va incalzi usor. Ziua vor fi intre -1 si -6 grade Celsius, iar noaptea vom avea temperaturi de -4 -15 grade Celsius.

Nici saptamana care vine nu va fi mai cald. Astfel, ziua vor fi -7 -11 grade Celsius, iar noaptea ne asteapta temperaturi intre -8 si -20 de grade Celsius.