Vine frigul. Meteorologii au emis cod galben pentru polei si vant puternic. Maine va ploua, iar temeperaturile vor scadea pana la 7 grade in capitala.

De marti vremea se face si mai urata. Mercurul in termometre va cobora pana la minus trei grade in nordul tarii. La Chisinau vor fi minus doua grade.

Joi s-ar putea sa cada primii fulgi de zapada.

Tot astazi Bucurestiul a anuntat cod galben pentru ninsori si ger pentru zonele montane ale tarii.