Chiar daca si in capitala au cazut aseara cativa fulgi de zapada, semne clare ca in Chisinau a venit adevarata iarna inca nu se vad.
In schimb, in mai multe zone din nordul si centrul tarii a nins, prin paduri asternadu-se un strat subtire de zapada. Asa ca, daca iti este dor de zapada, nu ai decat sa mergi in padurea de la Condrita pentru a admira peisajul, surprins in pozele de mai jos.
![]()
![]()
![]()
Potrivit site-ului meteo.md saptamana aceasta nu se prevad precipitatii, dar vom avea parte de temperaturi cu minus, noaptea in nordul tarii fiind prognozate -8 grade.


