Maine, la alegeri, pe langa buletin, ar fi bine sa va luati si umbrela. Meteorologii anunta ploi cu descarcari electrice in capitala, dar si in nordul tarii.

Temperaturile vor fi asemanatoare cu cele de azi. Astfel, in centrul tarii vom avea intre 23 si 26 de grade ziua, iar noaptea intre 14 si 17 grade. Luni si marti scapam de ploi, iar temperaturile cresc cu doua grade. Si miercuri si joi va trebui sa luam cu noi umbrela, intrucat vor reveni ploile.